10 nafar hokim ishdan olindi
«Yutuqlarimiz haqida ko‘p gapirish mumkin. Dunyodagi og‘ir sharoitga qaramasdan barqaror iqtisodiy o‘sish yo‘lida aniq natijalarga erishyapmiz.
Buni Xalqaro valyuta jamg‘armasi, Jahon banki, hamkor davlatlar rahbarlari, reyting tashkilotlari, yirik investorlar ham e’tirof etyapti, — dedi Shavkat Mirziyoyev.
Bunga munosib hissa qo‘shayotgan tarmoq, viloyat va tumanlarga, tadbirkorlarga alohida minnatdorlik bildirildi.
Shu bilan birga, faoliyatida tizimli kamchiliklarga yo‘l qo‘ygan 28 ta tuman-shahar hokimiga nisbatan intizomiy jazo choralarini ko‘rish, Qorao‘zak, Taxiatosh, Uchquduq, Toshkent, Furqat, Gurlan, Mirzaobod, Yangiariq, Mingbuloq tumanlari, G‘ozg‘on shahri hokimlarini ishdan olish bo‘yicha Bosh vazir A.Aripovning taklifi qo‘llab-quvvatlandi.

Президент уволил 10 хокимов
Сегодня под председательством президента проходит видеоселекторное совещание по анализу обеспечения темпов экономического роста в регионах и отраслях в первом полугодии и приоритетным задачам на период до конца года.
На совещании отмечалось, что несмотря на сложные условия в мире, Узбекистан добивается конкретных результатов на пути к устойчивому экономическому росту. Данные усилия признаются Международным валютным фондом, Всемирным банком, руководителями стран-партнеров, рейтинговыми организациями и крупными инвесторами.
Однако ряд хокимов районов и городов допустил систематические недостатки в своей деятельности. В связи с этим в отношении 28 руководителей администраций будут применены дисциплинарные меры.
Кроме того, хокимы Караузякского, Тахиаташского, Учкудукского, Ташкентского, Фуркатского, Гурленского, Мирзаабадского, Янгиарыкского, Мингбулакского районов и города Газгана были освобождены от должностей.