Toshkent shahrida yangi «Poytaxt bank» o‘z faoliyatini boshladi. Bank poytaxtda arzon uy-joylar sotib olish va qurishga kredit ajratishga ixtisoslashgan. Endilikda bu yerda 130 ga yaqin xodimlar mijozlarga xizmat ko‘rsatadi. Bu haqda Toshkent shahar hokimligi matbuot xizmati xabar berdi.
Bank to‘liq Toshkent shahar hokimligi tomonidan moliyalashtirilgan. Bankning afzalliklaridan biri, interaktiv xizmatlarning yo‘lga qo‘yilganligi. Unga ko‘ra, mijoz hatto bankka kelmagan taqdirda ham hisob raqami ochilishi va boshqa xizmatlarni masofadan turib amalga oshirishi mumkin.
Shuningdek, xizmat ko‘rsatuvchi bankomatlar haftaning har kuni 24 soat davomida faoliyat olib boradi hamda bank tariflari bo‘yicha ham mijozlarga ko‘plab qulayliklar mavjud.
Yangi bank Toshkentda ko‘p qavatli uylarni qurish va ta’mirlash bilan shug‘ullanuvchi ixtisoslashgan pudratchi tashkilotlarga kreditlar ajratish va lizing xizmatlarini ko‘rsatish, muhandislik infratuzilmalari sifatini yaxshilashni ko‘zda tutuvchi loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirishni moliyalashtirib, investitsion faoliyatni olib boradi.

В Ташкенте начал работу «Poytaxt Bank» (фото)
В столице начал работу «Poytaxt Bank», основанный ташкентским хокимиятом. Деятельность банка ориентирована на выдачу кредитов для постройки и покупки домов в столице. Стабильное и квалифицированное обслуживание клиентов будут обеспечивать 130 сотрудников. Об этом сообщила пресс-служба столичного хокимията.
В дальнейшем планируется внедрить инновационные методы обслуживания клиентов. Даже не приходя в банк можно будет открыть счет, а также воспользоваться удаленными банковскими операциями.
Банкоматы, размещенные в здании банка, работают 24 часа в сутки. Новый банк будет обеспечивать лизинговыми и кредитными услугами компании, которые занимаются проектированием инфраструктурных объектов, а также ремонтом и постройкой многоэтажных зданий.