Avtobenzin narxining arzonlashgani borasidagi xabarlar yuzasidan «O‘zbekneftgaz» rasmiy bayonot berdi
Bugun, 8-yanvar kuni ijtimoiy tarmoqlar orqali avtobenzin narxi arzonlashganiga oid tasdiqlanmagan xabar tarqatildi va bu holat internet foydalanuvchilari, iste’molchilari o‘rtasida keng muhokamalarga sabab bo‘ldi.
«O‘zbekneftgaz» AJ tomonidan avtobenzin taqchilligi oldini olish, iste’molchilar talab va takliflariga binoan narxlarning arzonlashtirilishi bosqichma-bosqich amalga oshirilishi yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, bu boradagi o‘zgarishlar eng avvalo Jamiyat Matbuot xizmati va OAV orqali rasman ommaga yetkaziladi.
Ta’kidlash kerakki, «O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruvi raisining topshirig‘iga asosan, «Ishchi guruh»lari tuzilib, neft mahsulotlarining iste’molchilarga yetkazib berilishi to‘liq nazoratga olingan.
Benzin taqchilligini oldini olish va uning narxlarini arzonlashtirish borasida «O‘zbekneftgaz» AJ, Monopoliyaga qarshi kurashish qo‘mitasi va «Tovar xomashyo birjasi» AJ hamkorligida chora-tadbirlar bajarilmoqda.
Bugungi kunda birja savdolari orqali savdoga chiqarilayotgan avtobenzin sotib olinib, iste’molchiga yetkazib berilgunga qadar (soliq, rentabellik, transport xarajatlari va boshqa xarajatlar) 6700 so‘mni tashkil etmoqda.
Xarajatlarni kamaytirish borasida qilinayotgan ishlarning samarasi o‘laroq, bugungi kunda «O‘zbekneftgaz» AJga qarashli «UNG Petro» korxonasi AYoQShlarida 6500 so‘mdan sotib kelinmoqda. Respublika hududidagi «O‘zbekneftgaz» AJning barcha AYoQShlarda benzin shu belgilangan narxda sotilishi ta’minmoqda.

«Узбекнефтегаз» по сообщениям о снижении цен на автобензин! Официальное заявление
Сегодня, 8 января, в социальных сетях распространилось неподтвержденное сообщение о снижении цен на бензин, что вызвало широкое обсуждение среди интернет-пользователей и потребителей.
АО «Узбекнефтегаз» поэтапно внедрило предотвращение дефицита бензина, снижение цен в соответствии с потребительским спросом и предложением, и об изменениях в этой сфере будет официально объявлено, в первую очередь, через пресс-службу Общества и средства массовой информации.
Следует отметить, что по поручению Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз» были сформированы «Рабочие группы» и полностью контролировалась поставка нефтепродуктов потребителям.
Сегодня автобензин, реализуемый через биржевые торги, стоит 6700 сум от покупки до доставки потребителю (налоги, рентабельность, транспортные расходы и другие расходы).
В результате проводимой работы по снижению затрат, на АЗС предприятия «UNG Petro», принадлежащее АО «Узбекнефтегаз», бензин реализуется по 6500 сумов.
На всех АЗС АО «Узбекнефтегаз» по территории Республики продажа бензина обеспечивается по этой же фиксированной цене.
Стоит отметить, при снижении цен на бензин информация будет опубликована на официальном сайте и на страницах социальных сетей Общества.