O‘zbekiston havo yo‘llari koronavirus tufayli Tokio va Rimga qatnovni to‘xtatdi
Uzbekistan Airways aviakompaniyasi 2020 yilning 1 martidan boshlab Yaponiya va Italiyada koronavirus avj olishi va O‘zbekiston hududida virus tarqalishining oldini olish maqsadida Tokio va Rimga bo‘lgan ikkala yo‘nalishdagi qatnovlar vaqtincha to‘xtatilishi haqida xabar.
Bundan tashqari O‘zbekiston Respublikasi sog‘liqni saqlash vazirligi bilan birgalikda aviakompaniyaning barcha reyslarida yuqori xavfsizlik choralari joriy etilgani, shu jumladan, O‘zbekiston Respublikasi davlat chegarasini kesib o‘tuvchi shaxslar sanitariya-karantin tadbirlari va tibbiy-sanitariya nazoratlaridan o‘tkazilayotganligi haqida eslatib qo‘ymoqdamiz.

Uzbekistan Airways приостановила авиарейсы в Токио и Рим в связи со вспышками коронавируса
Авиакомпания Uzbekistan Airways временно приостановила регулярные авиарейсы в Токио и Рим с 1 Марта 2020 года в связи со вспышками коронавируса в Японии и Италии и в целях предотвращения распространения данного вируса на территории Узбекистана. Об этом сообщили в пресс-службе компании.
Напоминаем, что совместно с Министерством здравоохранения Республики Узбекистан на всех рейсах авиакомпании введены повышенные меры безопасности, в том числе проводятся санитарно-карантинные мероприятия и медико-санитарный контроль лиц, пересекающих государственную границу Республики Узбекистан.