Shahar hokimini tayinlash masalasi ovozga qo‘yildi. Ovoz berish natijalariga ko‘ra, Shavkat Umurzoqov Toshkent shahri hokimi etib tasdiqlandi.
Davlatimiz rahbari xalq vakillari bildirgan bu yuksak ishonch yangi hokimdan katta mas’uliyat, tinimsiz mehnat va fidoyilikni talab qilishini ta’kidladi.
Yangi hokim o‘z o‘rinbosarlari, tuman hokimlari, sektor va bank rahbarlari, “mahalla yettiligi” bilan poytaxt aholisi uchun munosib sharoit yaratish, investitsiya olib kelib, yangi-yangi yuqori daromadli ish o‘rinlarini ko‘paytirish, shaharni yanada obod qilish, bir so‘z bilan aytganda, odamlar rozi bo‘lishi uchun yangicha yondashuv asosida katta marralarni olib, qattiq ishlashi kerakligi ko‘rsatib o‘tildi.
Eslatib o‘tamiz, u 2023 yilning mart oyida Toshkent shahar hokimi vazifasini bajaruvchi etib tayinlagan edi.

Шавкат Умурзаков утвержден на пост хокима Ташкента
Шавкат Буранович Умурзаков был утвержден в должности хокима Ташкента, как сообщила пресс-служба столичной администрации.
В сессии кенгаша народных депутатов 3 апреля, на которой было произведено утверждение, принимает участие президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев.
«За прошедший период Шавкат Умурзаков проявил себя как строгий и справедливый лидер, который неуклонно идёт к целям, отражённым в Стратегии развития Узбекистана-2030 и направленным на комфорт и безопасности жителей и гостей Ташкента, улучшение его инвестиционного бизнес-климата, достижение экологической устойчивости», — говорится в сообщении хокимията Ташкента.
Напомним, 24 марта прошлого года президент Шавкат Мирзиёев назначил Шавката Умурзакова исполняющим обязанности хокима.