«Adolat» partiyasidan ham prezidentlikka nomzod ma’qullandi
«Adolat» SD partiyasidan Roba Mahmudova prezidentlikka nomzod sifatida partiyaning Qurultoyida ko‘rib chiqish uchun ma’qullandi.
Ma’lumot uchun, Robaxon Mahmudova 2020-yilning iyulidan Oliy sud raisining birinchi o‘rinbosari – ma’muriy ishlari bo‘yicha sud kollegiyasi raisi lavozimida ishlab kelmoqda.
Robaxon Mahmudova 1968 yili Farg‘ona viloyatida tug‘ilgan. 2008-yilgacha Oliy sud sudyasi lavozimida ishlagan. 2017−2020-yillar mobaynida O‘zbekiston prezidentining Farg‘ona viloyati bo‘yicha xalq qabulxonasiga rahbarlik qilgan.2020-yilning yanvar -iyul oylari oralig‘ida Oliy Majlis yuqori palatasining Fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari bo‘yicha qo‘mitasi raisi vazifasida ishlagan. O‘sha yilning iyul oyida esa O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi raisining birinchi o‘rinbosari.

Партия "Адолат" определилась с кандидатом в Президенты
Стало известно имя третьего кандидата в президенты на досрочных выборах, запланированных на 9 июля. Сообщается, что Социал-демократическая партия «Адолат» («Справедливость») одобрила кандидатуру Робахон Анваровны Махмудовой для рассмотрения на предстоящем съезде по выдвижению кандидата.
Робахон Махмудова с июля 2020 года работает первым заместителем председателя Верховного суда Узбекистана — председателем судебной коллегии по административным делам.
Она родилась в 1968 году в Фергане, ранее работала председателем суда по уголовным делам Ферганской области и заведующей Народной приёмной президента Узбекистана по Ферганской области. Была председателем Комитета Сената по вопросам науки, образования и здравоохранения.