O‘zbekistonlik ayollar Dehli aeroportida 5 kg oltin bilan qo‘lga tushdi
Dehli shahridagi «Indira Gandi» xalqaro aeroportida oltin kontrabandasi bilan shug‘ullangan 8 nafar O‘zbekiston fuqarosi qo‘lga olindi. Bu haqda mamlakat Bojxona departamenti xabar bermoqda.
Bojxona vakillari o‘tkazgan operatsiya natijasida qiymati 2,92 million rupiyga (taxminan 35 ming AQSh dollari) teng tilla zanjirlar musodara qilindi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, bir guruh ayollar Toshkentdan yetib kelgan va bojxona xodimlari tomonidan to‘xtatilgan. Ularning yuklari ko‘zdan kechirilganda, bagajining orqa qismiga mahkamlangan ichi bo‘sh metall qutiga yashirilgan umumiy og‘irligi 5,3 kilogramm 50 ta tilla zanjirlar topilgan.
Bojxona boshqarmasining e’lon qilgan bayonotiga ko‘ra, olingan tilla zanjirlarning qiymati taxminan 2,92 million rupiyni tashkil qiladi. Tekshiruvdan so‘ng, sakkiz nafar yo‘lovchi zudlik bilan hibsga olingan.

У узбекистанцев, прилетевших из Ташкента в Дели, изъяли более 5 кг золота
В международном аэропорту имени Индиры Ганди за контрабанду золота в особо крупном размере задержали восьмерых граждан Узбекистана. Об этом говорится в заявлении таможенного департамента Индии.
Сообщается, что в группу вошли и три женщины, которые прилетели из Ташкента во вторник и сразу же были задержаны. Отмечается, что в багаже задержанных обнаружено 50 золотых цепочек общим весом 5,3 кг, спрятанных в металлической коробке, прикрепленной к задней панели багажной тележки.
Стоимость изъятых золотых цепочек, согласно заявлению таможенного департамента Индии, оценивается в 2,92 крор рупий (примерно 351 тысяча долларов).