O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev joriy yilning 5 oktyabrida Rossiya davlatiga amalga oshirgan rasmiy tashrifi doirasida Tatariston Respublikasi rahbari Rustam Minnixonov bilan uchrashgan edi.
Uchrashuvda O‘zbekiston yetakchisi Tatariston rahbari muhim yo‘nalishlarda hamkorlikning qo‘shma «yo‘l xaritalari»ni amalga oshirishga kelishib olgan.
Bugun, 7-noyabr kuni mazkur «yo‘l xaritalari»da kelishilgan masalalar ijrosini ta’minlash maqsadida Rustam Minnixanov boshchiligidagi Tatariston delegatsiyasi Qoraqalpog‘istonga xizmat safari bilan keldi.
Delegatsiyani Nukus xalqaro aeroportida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi raisi Amanbay O‘rinboyev kutib oldi.
Tatariston delegatsiyasing Qoraqalpog‘istondagi qator zavodlarga tashrif buyurishi hamda Qoraqalpog‘iston rahbarlari bilan barcha viloyatlarda qo‘shma korxonalar tashkil etish bo‘yicha muzokaralar o‘tkazishi rejalashtirilgan.

Глава Татарстана Рустам Минниханов приехал в Нукус
5 октября текущего года президент Узбекистана, Шавкат Мирзиёев, в рамках своего официального визита в Россию, встретился с главой Республики Татарстан, Рустамом Миннихановым.
На этой встрече лидеры Узбекистана и Татарстана согласовали реализацию совместных "дорожных карт" по важным направлениям сотрудничества.
Сегодня, 7 ноября, делегация Татарстана, возглавляемая Рустамом Миннихановым, прибыла в Каракалпакстан с деловой поездкой, чтобы продвигать согласованные в этих "дорожных картах" вопросы.
В международном аэропорту Нукуса делегацию встретил председатель Джокоргского совета Республики Каракалпакстан, Аманбай Оринбаев.
Планируется, что делегация Татарстана посетит несколько заводов в Каракалпакстане и проведет переговоры с руководством региона о создании совместных предприятий в различных областях.