Bayram munosabati bilan pensiya to‘lovlari oldindan to‘lab beriladi
O‘zbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining 33 yilligi munosabati bilan 1-3 sentyabr dam olish kunlariga to‘g‘ri kelmoqda.
Yurtimizdagi keksa yoshdagi fuqarolarni, pensiya oluvchilarni, nogironligi bo‘lgan shaxslarni qo‘llab-quvvatlash hamda bayramni ko‘tarinki ruhda kutib olishlarini ta’minlash maqsadida, pensiya to‘lovlarini bank plastik kartada oluvchi fuqarolarning joriy yil sentyabr oyi uchun pensiya to‘lovlari 1 sentyabr kuniga qadar ularning bank plastik kartalariga o‘tkazib beriladi.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining «Ish haqi, pensiyalar va nafaqalar miqdorini oshirish to‘g‘risida»gi Farmoni (PF-108-son) ga muvofiq joriy yil sentyabr oyi pensiyalar miqdori 15 foizga oshirilgan holatda pensionerlarga to‘lanishi ta’minlanadi.
Naqd pul shaklida pensiya oluvchilarga to‘lovlar 4 sentyabr kunidan boshlab Xalq banki sayyor kassalari tomonidan grafikka muvofiq amalga oshiriladi.

Узбекистанцам выплатят сентябрьские пенсии и пособия перед Днем независимости
В целях поддержки пожилых граждан, получателей пенсий и пособий, а также лиц с ограниченными возможностями пенсии и пособия за сентябрь будут зачислены на банковские пластиковые карты до 1 сентября.
Такое решение принято в связи с тем, что 1, 2 и 3 сентября объявлены выходными днями в честь 33-й годовшины независимости Узбекистана.
Выплаты пенсий и пособий в наличной форме будут производиться с 4 сентября мобильными кассами АК «Халк банк» на основании утвержденных графиков.
Напомним, что в соответствии с указом президента «Об увеличении размеров заработной платы, пенсий и пособий», пенсии будут выплачиваться с учетом увеличения их размера на 15%.