Bekobodda ota va o‘g‘li is gazi sabab vafot etdi
Ma’lum qilinishicha, joriy yilning 18-oktyabr kuni soat 22:00 larda «Mustaqillik» MFYda yashagan fuqaro D.T. o‘z uyida turmush o‘rtog‘i R.T. va voyaga yetmagan farzandi F.I.lar bilan birga shu uyning yotoqxonasida uxlagan.
Ertasi kuni soat 8:00 larda fuqaro E.B. (marhumning amakisi) yotoqxonaga kirgan vaqtida xona is gazidan hidlanib ketgani, 43 yoshli jiyani D.T. va 12 yoshli nevarasi vafot etgani, kelini R.T. esa karaxt holatda ekanini ko‘rgan.
Bekobod tumanlararo sud-tibbiy ekspertizasining dastlabki ma’lumotiga ko‘ra, marhum ota-bolaning o‘limi is gazidan o‘tkir zaharlanish oqibatida sodir bo‘lgan. Tuman tibbiyot birlashmasi bemor R.T. noma’lum etiologiya gazidan o‘tkir zaharlanish tashxisi bilan davolanganini ma’lum qilgan.

В Бекабаде отец и сын погибли от отравления угарным газом
18 октября примерно в 22:00 часов гражданин Д.Т. вместе с супругой Р.Т. и несовершеннолетним ребенком Ф.И. легли спать в спальне своего дома.
19 октября в 8:00 гражданин Э.Б. (дядя погибшего) зашел к ним в комнату и обнаружил, что мужчина и ребенок умерли, а женщина находилась в состоянии шока.
По предварительным данным суд-медэкспертизы, причиной смерти двух человек стало отравление угарным газом. Жене погибшего также поставлен диагноз острое отравление неизвестной этиологии, ей была оказана медицинская помощь.