Chilonzorda yirik yong‘in sodir bo‘ldi. Jabrlanganlar bor
2021-yil 27-fevral soat 03:51da Toshkent shahri, Chilonzor tumani, «Sharq» MFY, Guliston ko‘chasi 9A-uy manzilida joylashgan «Shovotlandiya-1» MChJ kafesida yong‘in sodir bo‘layotganligi haqida Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi yong‘in-qutqaruv xizmatiga xabar kelib tushgan.
Yong‘in oqibatida kafening tom qismi hamda ichki jihozlari 150 kvadrat metr maydoni yonib jiddiy zararlangan. Yong‘in oqibatida jabrlanganlar bor.
Voqea joyiga Toshkent shahar FVB, IIBB rahbariyati, prokuratura, Sog‘liqni saqlash va kommunal xizmatlar mutaxassislari, IIB tezkor-tergov guruhi hamda tegishli xizmatlarning kuch va vositalari jalb etilgan.

В кафе в Чиланзарском районе вспыхнул пожар, есть пострадавшие
27 февраля в 03:51 в УЧС города Ташкента поступило сообщение о возгорании кафе «Шовотландия», расположенного на улице Гулистан в Чиланзарском районе Ташкента, сообщила пресс-служба МЧС Узбекистана.
В результате пожара серьёзный ущерб нанесён конструкциям крыши и помещению на площади 150 кв. м. Есть пострадавшие, говорится в сообщении. Однако в ведомстве не уточнили их количество.
На место происшествия прибыло руководство УЧС, ГУВД, прокуратуры города, специалисты сферы здравоохранения, коммунальных и других служб.