Navoiy viloyatiga prokuror tayinlandi
O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurorining 2018-yil 3-noyabrdagi buyrug‘iga asosan Aminov Shoxrux Azamatovich Navoiy viloyat prokurori lavozimiga tayinlandi. Bu haqda Bosh prokuratura matbuot xizmati xabar berdi.
Sh.Aminov 1981-yilda tug‘ilgan, ma’lumoti oliy, huquqshunos. 2002-yilda Samarqand davlat universitetini tamomlagan.
Prokuratura organlaridagi ish faoliyatini 2004-yilda Samarqand shahar prokuraturasida boshlab, Samarqand viloyat prokuraturasi organlarida turli lavozimlarda, 2014-yildan Bosh prokuratura boshqarma prokurori, katta prokurori, boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari, boshqarma boshlig‘i, Toshkent viloyat prokurorining o‘rinbosari lavozimlarida faoliyat yuritgan.
Avval O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Majburiy ijro byurosi direktorining o‘rinbosari lavozimida ishlagan.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Navoiy prokurori vazifasida ishlab kelgan Karimov Xidir Samatovich Qoraqalpog‘iston Respublikasi prokurori lavozimiga tayinlangandi.

В соответствии с приказом Генерального прокурора Республики Узбекистан от 3 ноября 2018 года Аминов Шохрух Азаматович назначен прокурором Навоийской области, сообщила пресс-служба генпрокуратуры.
Аминов родился в 1981 году, образование высшее, юрист. В 2002 году окончил Самаркандский государственный университет.
Трудовую деятельность в органах прокуратуры начал в 2004 году в прокуратуре города Самарканда, занимал различные должности в органах прокуратур Самаркандской области. С 2014 года работал прокурором, старшим прокурором управления, заместителем начальника управления, начальником управления Генеральной прокуратуры, заместителем прокурора Ташкентской области.
Ранее занимал должность заместителя директора Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан.