Nukusda 16 yoshli qiz o‘zini kanalga tashladi
Bugun, 19-may kuni soat 12.30 larda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahrida jamoat tartibini saqlashga jalb qilingan patrul yo‘nalishida xizmat olib borayotgan Milliy gvardiya harbiy xizmatchilari, olingan xabarga ko‘ra ko‘rsatilgan manzilga yetib borib, Nukus shahri hududi bo‘ylab o‘tgan «Do‘stlik» kanaliga o‘zini tashlagan noma’lum ayol suvdan qutqarib olishdi.
O‘z vaqtida birinchi tibbiy yordam ko‘rsatilib, shahar tibbiyot birlashmasiga yetkazilgan ushbu qiz, dastlabki surishtiruvlar mobaynida Nukus shahrida yashovchi 2005-yilda tug‘ilgan fuqaro J.T. ekanligi ma’lum bo‘ldi.

В Нукусе 16-летняя девушка бросилась в канал
19 мая текущего года в 12.30 часов военнослужащим Национальной гвардии Республики Каракалпакстан, несущим службу на территории около канала «Дустлик» протекающего по территории города Нукус, поступило сообщение о том, что неизвестная женщина бросилась в канал. Узнав об этом, сотрудники немедленно прибыли на место происшествия, где, оперативно приняли все необходимые меры по спасению утопающей. Женщина, которой была оказана первая медицинская помощь, была доставлена в городское медицинское объединение, сообщает пресс-служба Национальной службы.
В ходе предварительного расследования установлена личность девушки. Ею оказалась гражданка Ш.Н., 2005 года рождения, проживающая в городе Нукус.