Shavkat Mirziyoyev Buxoroga jo‘nab ketdi
O‘zbekiston Respublikasi prezidenti Shavkat Mirziyoyev hududlarni kompleks rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishish, istiqbolli loyihalarni belgilash maqsadida bugun Buxoro viloyatiga jo‘nab ketdi. Bu haqda «O‘zA» xabar berdi.
Buxoro mamlakat viloyatlari ichida hududining kattaligi jihatidan Navoiydan keyin ikkinchi o‘rinda turadi. Qulay geografik hududda joylashgani, tarixiy obidalar, tabiiy resurslarga boyligi, qishloq xo‘jaligi sohasida to‘plangan tajriba sabab viloyatda turizm, sanoat, logistika, agrosanoat sohalari izchil rivojlanmoqda.
Prezident 2018-yil 16-17-fevral kunlari Buxoro viloyatiga tashrifi chog‘ida hududning zamonaviy qiyofasini yaratish, sanoatning ishlab chiqarish va qayta ishlash, transport-logistika, xizmat ko‘rsatish, qishloq xo‘jaligi, ta’lim, sayyohlik salohiyatini yanada oshirish bo‘yicha soha mutasaddilariga topshiriqlar bergandi.
Davlat rahbari bu galgi tashrif chog‘ida ushbu topshiriqlar ijrosi, shuningdek, viloyatni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishga doir investitsiya loyihalari bilan tanishishi rejalashtirilgan.

Шавкат Мирзиёев отбыл в Бухарскую область
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев для ознакомления с работой, осуществляемой по комплексному развитию регионов, определения новых перспективных направлений сегодня отбыл в Бухарскую область. Об этом сообщает УзА.
По своей территории Бухарская область занимает второе место среди регионов страны после Навоийской области. Благодаря удобному географическому расположению, историческим памятникам, богатым природным ресурсам, передовому опыту в сфере сельского хозяйства в области последовательно развиваются туризм, индустрия, логистика и агропромышленность.
В ходе своей предыдущей поездки в Бухарскую область 16-17 февраля 2018 года Президент страны дал уполномоченным лицам поручения по созданию современного облика региона, дальнейшему развитию сфер производства и переработки продукции, транспорта и логистики, сервиса и услуг, сельского хозяйства, образования, а также повышению туристского потенциала.
В ходе нынешней поездки планируется ознакомление с ходом реализации этих поручений, инвестиционными проектами социально-экономического развития области.