Savdo-sanoat palatasi raisining birinchi o‘rinbosari vafot etdi
Savdo-sanoat palatasi raisining birinchi o‘rinbosari, ustozimiz Islom Jasimov 66 yoshida hayotdan ko‘z yumdi.
Islom Jasimov 1957-yil 24-martda Toshkent viloyatida tug‘ilgan.
1986-2017 yillar davomida prokuratura organlari tizimida mas’uliyatli lavozimlarda faoliyat ko‘rsatib kelgan.
1993-yilda «O‘zbekiston Respublikasi faxriy yorlig‘i», 2001-yilda «Shuhrat» medali va 2017-yilda «Do‘stlik» ordeni davlat mukofotlari hamda 2020-yilda – qonun ustuvorligini mustahkamlashga qo‘shgan hissasi uchun «MDH Bosh prokurorlari muvofiqlashtiruvchi kengashining 25 yilligi» medali bilan taqdirlangan.
«Xabar.uz» tahririyati jamoasi marhumning vafoti munosabati bilan uning oila a’zolari va yaqinlariga chuqur ta’ziya izhor qiladi.

Умер первый зампредседателя ТПП Ислам Джасимов
В возрасте 66 лет скончался первый заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Ислам Джасимов, сообщает пресс-служба ТПП.
Ислам Джасимов родился 24 марта 1957 года в Ташкентской области.
В 1993 году был награжден Почетной грамотой Узбекистана, в 2001 году — медалью «Шухрат», в 2017 году — орденом «Дустлик»
Джасимов занимал пост замглавы ТПП с лета 2017 года. В 1986-2017 годах работал на ответственных должностях в системе органов прокуратуры, был начальником управления Генеральной прокуратуры по защите прав и свобод граждан, интересов общества и государства.
Редакция «Xabar.uz» выражает глубокие соболезнования членам его семьи и близким в связи со смертью погибшего.