Ma’lumki, Respublika maxsus komissiyasining qaroriga muvofiq, 2021-yil 28-iyun kunidan boshlab 12-iyulga qadar, Toshkent shahriga viloyatlardan avtotransport (avtobus, avtomobil) vositalari orqali o‘ta zarurat bo‘lmagan hollarda kirish bo‘yicha cheklovlar o‘rnatildi.
«Toshshahartransxizmat» AJ tarkibidagi avtobus saroylari tomonidan xizmat ko‘rsatilayotgan 24 ta avtobus yo‘nalishlari Toshkent viloyatining turli hududlarigacha qatnovlarni amalga oshiradi.
Ushbu yo‘nalishlar xizmatlaridan foydalanuvchi aksariyat yo‘lovchilar Toshkent shahridagi idora va tashkilotlarda mehnat qilishi hamda ta’lim muassasalarida tahsil olishini inobatga olib, Toshkent viloyati hududiga qatnovlarni amalga oshiruvchi yo‘nalishlarning faoliyati o‘z ish tartibi va qatnov chizmasi asosida amalga oshirishda davom etadi, deya xabar qildi korxona matbuot xizmati.
Respublika maxsus komissiyasining qaroriga muvofiq, Toshkent viloyati hududiga chiquvchi shahar avtobus yo‘nalishlari faoliyatiga doir cheklovlar joriy etilgan hollarda bu haqida «Toshshahartransxizmat» AJ tomonidan yo‘lovchilarga oldindan ma’lumot beriladi.

Автобусное сообщение с Ташкентской областью продолжится в обычном режиме – «Тошшахартрансхизмат»
Как собщалось ранее, с 28 июня по 12 июля 2021 года установлены ограничения на въезд автотранспортных средств (автобусы, автомобили) из соседних областей в город Ташкент без крайней необходимости.
По информации «Тошшахартрансхизмат», рейсы до различных регионов Ташкентской области будут осуществляться по 24 автобусным направлениям, обслуживаемым автобусными парками в составе акционерного общества.
С учётом того, что большинство пользователей услугами этих направлений трудятся в ведомствах и организациях, а также обучаются в образовательных учреждениях города Ташкента, деятельность направлений рейсов на территорию Ташкентской области продолжится на основе рабочего порядка и схемы рейсов.
«В случае введения ограничений, связанных с деятельностью городских автобусных направлений, выезжающих на территорию Ташкентской области, АО «Тошшахартрансхизмат» заранее предоставит информацию пассажирам», - говорится в сообщении.
Отмечается, что в случаях, когда некоторые посты ДПС будут закрыты для движения автомобилей, движение автобусов, выезжающих на территорию Ташкентской области будет организовано до постов ДПС.