Vazir o‘rinbosari poytaxt hokimiga ham o‘rinbosar bo‘ldi
Toshkent shahar hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari tayinlandi.
Bugungi kunga qadar Yoshlar siyosati va sport vazirining o‘rinbosari vazifasida ishlab kelgan Durdona Rahimova ushbu lavozimda faoliyatini davom ettiradi.
Durdona Rahimova mehnat faoliyatini 2012 yilda «Kamolot» yoshlar ijtimoiy harakati Jizzax viloyati Kengashi iqtidorli yoshlar va yosh olimlar bilan ishlash bo‘limi mudiri sifatida boshlagan hamda o‘tgan yillar davomida qator mas’ul vazifalarda faoliyat yuritib kelgan.

Дурдона Рахимова вновь назначена заместителем хокима Ташкента
Дурдона Шукуруллаевна Рахимова назначена заместителем хокима Ташкента по вопросам молодёжной политики, социального развития и духовно-просветительской работе. Об этом говорится в сообщении пресс-службы хокимията столицы.
С января 2023 года она работала заместителем главы Министерства молодёжной политики и спорта Узбекистана, а после преобразования министерства в январе текущего года — заместителем министра спорта.
В марте 2020 года Дурдона Рахимова была назначена заместителем хокима Ташкента по вопросам молодёжной политики, социального развития и духовно-просветительской работе. Она занимала этот пост до января 2023 года, когда была назначена заместителем министра молодёжной политики и спорта.