Shavkat Mirziyoyev davlat tashrifi bilan Qirg‘izistonga boradi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarovning taklifiga binoan 26-27-yanvar kunlari davlat tashrifi bilan Qirg‘izistonda bo‘ladi.
Ikki mamlakat yetakchilarining uchrashuvlari Bishkek shahrida bo‘lib o‘tadi.
Oliy darajadagi muzokaralar kun tartibidan O‘zbekiston-Qirg‘iziston do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalarining keng doirasi o‘rin olgan.
O‘zaro savdoni ko‘paytirish, sanoat kooperatsiyasi dasturlarini qo‘llab-quvvatlash va mintaqaviy infratuzilma loyihalarini ilgari surishga alohida e’tibor qaratiladi.

Шавкат Мирзиёев на этой неделе посетит Кыргызстан
По приглашению Президента Кыргызской Республики Садыра Жапарова Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 26-27 января посетит Кыргызстан с государственным визитом.
Двусторонние встречи лидеров двух стран пройдут в городе Бишкеке.
В повестку дня переговоров на высшем уровне включен весь комплекс вопросов дальнейшего укрепления узбекско-кыргызских отношений дружбы, добрососедства и стратегического партнерства.
Особое внимание будет уделено наращиванию взаимной торговли, поддержке программ промышленной кооперации и продвижению региональных инфраструктурных проектов.