Shavkat Mirziyoyev haydovchilik guvohnomasini almashtirish jarayonini ko‘zdan kechirdi
Namangan shahar davlat xizmatlari markazida kuniga 800 dan ortiq shaxsga 60 ga yaqin xizmat ko‘rsatish imkoniyati yaratilgan. Bu yerda Xalq qabulxonasi, notarius, FHDYo, pasport bo‘limlari, sug‘urta, kadastr, haydovchilik guvohnomasini almashtirish, tez tibbiy yordam xizmatlari, bank shoxobchasi joylashgan. Keluvchilar uchun tibbiyot xonasi, bolalar maydonchasi, oshxona tashkil etilgan.
Prezident Shavkat Mirziyoyev markazdagi sharoitlar bilan tanishdi. Aholi va tadbirkorlarga ko‘rsatiladigan xizmatlar turlari, sifati va tezkorligi bilan qiziqdi. Haydovchilik guvohnomasini almashtirish jarayonini ko‘zdan kechirdi.
Muassasa xodimlari bilan muloqotda xizmat turlarini yanada ko‘paytirish, aholining internet xizmatlaridan foydalanish darajasini oshirish zarurligi ta’kidlandi.
— Bu tizimdan eng katta maqsad — odamlarning og‘irini yengil qilish. Hamma hududlarni va xizmatlarni shu tizimga qamrab olsak, sarsonchilik, adolatsizlik, korrupsiya bo‘lmaydi, — dedi Shavkat Mirziyoyev.
Davlat rahbari ushbu markaz binosida joylashgan «Oila» ilmiy-amaliy tadqiqot markazi viloyat bo‘limi hamda Namangan innovatsiya markazi faoliyati bilan ham tanishdi.

Шавкат Мирзиёев ознакомился с деятельность Наманганского городского центра государственных услуг
В соответствии с Указом Президента нашей страны "О мерах по коренному реформированию национальной системы оказания государственных услуг населению" от 12 декабря 2017 года при Министерстве юстиции было организовано Агентство государственных услуг с центрами в городах и районах.
Если прежде центры "одно окно" обслуживали только предпринимателей, то центры государственных услуг оказывают услуги и физическим лицам. Осуществление ими своей деятельности в одном месте с Народными приемными способствует решению проблем граждан на месте, оперативному, удобному и прозрачному обслуживанию физических и юридических лиц.
В Наманганском городском центре государственных услуг в день обслуживается 800 заявителей, оказывается около 60 видов услуг. В здании центра расположены также Народная приемная, отделы ЗАГСА, оформления гражданства, страхования, кадастра, замены водительских удостоверений, скорой медицинской помощи, банковский филиал.
Для посетителей обустроены медицинский пункт, детская площадка, столовая.
Президент ознакомился с созданными в центре условиями, поинтересовался видами услуг, оказываемых населению и предпринимателям, качеством и оперативностью работы. Понаблюдал за работой системы электронной очереди, процессом замены водительского удостоверения.
В беседе с работниками учреждения отмечалась необходимость дальнейшего расширения перечня услуг, повышения уровня пользования населением интернет-услугами.
- Самая главная цель этой системы - облегчить заботы людей. Охватив все регионы и услуги этой системой, положим конец волоките, несправедливости, коррупции, - сказал Шавкат Мирзиёев.