Habib Nurmagomedov chempionlikka kim ko‘proq munosib ekanligini aytdi
Habib Nurmagomedov yengil vaznda UFC chempioni kim bo‘lishini taxmin qildi. Bu haqda «Lenta» xabar berdi.
Rossiyalik sportchining fikricha, amerikalik Dastin Pore katta imkoniyatlarga ega.
«U menga yutqazdi, lekin yaxshi jang o‘tkazdi. Menga yutqazib qo‘ygach, u yana g‘alaba qozondi. Yengil vaznda deyarli hamma baravar, lekin men Dastinni ustun deb bilaman», — dedi Nurmagomedov.
Shuningdek, Nurmagomedov o‘zining sportga qaytish imkoniyatlarini baholadi. Uning bunday rejasi yo‘qligini ma’lum qildi.
Pore faoliyati davomida MMAda 26 marta g‘alaba qozonib, olti marta mag‘lub bo‘lgan, yana bir uchrashuv o‘tkazilmagan deb topilgan. Nurmagomedov bilan u 2019-yil sentyabrda kurashgan. Rossiyalik sportchi bo‘g‘ish usulini qo‘llab, g‘alaba qozongan.
Nurmagomedov 24-oktyabr kuni UFC musobaqasida Jastin Geytji ustidan g‘alaba qozongandan so‘ng MMAdan ketishini e’lon qildi. Rossiyalik sportchi yengil vaznda tashkilotning chempionlik kamarini uch marta himoya qilib, faoliyatidagi 29-g‘alabasini nishonladi.

Нурмагомедов выбрал следующего чемпиона UFC в легком весе
Российский боец смешанного стиля (ММА) Хабиб Нурмагомедов выбрал бойца, который может стать следующим чемпионом Абсолютного бойцовского чемпионата (UFC) в легком весе. Об этом сообщает корреспондент «Ленты.ру».
По мнению россиянина, большие шансы имеет американец Дастин Порье. «Он мне проиграл, но показал хороший бой. И после поражения мне он выиграл. В легком весе примерно все равны, но я отдам предпочтение Дастину», — отметил Нурмагомедов.
Также Нурмагомедов оценил возможность собственного возвращения в спорт. Он заявил, что у него нет таких планов.
Порье за карьеру выиграл 26 боев в ММА, проиграл шесть, еще один поединок с его участием был признан несостоявшимся. С Нурмагомедовым он встречался в сентябре 2019-го. Россиянин победил удушающим приемом.
Нурмагомедов заявил об уходе из MMA после своей победы над Джастином Гейджи на турнире UFC 24 октября. Россиянин в третий раз защитил титул чемпиона организации в легком весе и добился 29-й победы в карьере.