«Toshkent yo‘lbarsi» nomi bilan jahonga mashhur bo‘lgan afsonaviy bokschimiz Rufat Risqiyev yil yakunigacha yangi uyga ko‘chib o‘tadi. Bu haqda MOQ matbuot xizmati xabar bermoqda.
«Davlatimiz rahbarining ko‘rsatmasiga binoan har bir sohada faxriylarimizga e’tibor qaratish, ularni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash, holidan xabar olish bo‘yicha qator ishlar amalga oshirilmoqda. Jumladan, O‘zbekiston boks federatsiyasining bosh homiysi «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyati tomonidan Rufat Risqiyevga yangi xonadon qurish ishlari boshlandi», deyiladi xabarda.
Loyihaga ko‘ra, Rufat akaning xonadonidagi bo‘sh yer maydoniga u kishi uchun barcha qulayliklarga ega 3 xonali uy qurib beriladi. Reja bo‘yicha yangi uy yil yakunigacha qurib bitkaziladi va afsonaviy bokschimiz unga ko‘chib o‘tadi.

Для боксёра Руфата Рискиева строят новый дом (фото)
Для легендарного боксёра Руфата Рискиева, известного как «Ташкентский тигр», строят новый дом. Об этом сообщила пресс-служба НОК.
«В соответствии с поручением Главы нашего государства, ветеранам уделяется особое внимание, оказывается необходимая социальная поддержка и защита. В частности, генеральный спонсор федерации бокса Узбекистана АО «Узбекистон темир йуллари», начало строительство нового дома для Руфата Рискиева», - говорится в сообщении.
Согласно проекту, в свободной территории дома Руфата Рискиева будет построен современный трехкомнатный дом со всеми удобствами. К концу года новый дом будет достроен и боксёр переедет туда.