Tarixiy jang: bahorda Meyvezer va Tayson jangi bo‘lib o‘tadi
Boks olamida yana bir katta voqea kutilmoqda. Afsonalar — 48 yoshli Floyd Meyvezer va 59 yoshli Mayk Tayson 2026-yil bahorida ringga chiqishi haqida rasman e’lon qilindi. Bu jang muxlislar uchun haqiqiy shouga aylanishi kutilmoqda.
Floyd Meyvezer 2017-yilda professional karerasini 50–0 rekord bilan yakunlagan. U shundan keyin faqat shou-janglarda ishtirok etib kelmoqda. Mayk Tayson esa 2024-yilda Jeyk Polga qarshi ringga chiqqan va bugungi kunda ham jamoatchilik diqqat markazida.
Mayk Tayson bu uchrashuvni «zamonaviy boksning yangi davri» deb atadi va hatto Meyvezerga «bu jang sog‘lig‘ingga ta’sir qilishi mumkin» deb hazil ham qildi.
«Bu jang boks olami hech qachon kutmagan jang bo‘ldi. Buni hatto tasavvur ham qilib bo‘lmasdi. Ammo bugun sportimiz oldindan aytib bo‘lmaydigan davrga qadam qo‘ymoqda va bu uchrashuv hammasidan ham kutilmagani bo‘ladi», – deydi Tayson.

Исторический бой: весной состоится поединок Мейвезера и Тайсона
В мире бокса ожидается ещё одно громкое событие. Легенды — 48-летний Флойд Мейвезер и 59-летний Майк Тайсон официально объявили о выходе на ринг весной 2026 года. Этот поединок, как ожидается, станет настоящим шоу для болельщиков.
Флойд Мейвезер завершил профессиональную карьеру в 2017 году с рекордом 50–0 и с тех пор участвует только в показательных боях. Майк Тайсон же в 2024 году выходил на ринг против Джейка Пола и по сей день остаётся в центре внимания общественности.
Майк Тайсон назвал эту встречу «новой эрой современного бокса» и даже в шутку сказал Мейвезеру: «этот бой может повлиять на твоё здоровье».
«Это бой, которого мир бокса никогда не ждал. Даже представить себе такое было невозможно. Но сегодня наш спорт вступает в эпоху непредсказуемости, и этот поединок станет самым неожиданным из всех», — отметил Тайсон.