Mobiuz faoliyatining 8 yilligini nishonlamoqda (video)
2022-yilning 1-dekabrida Mobiuz o‘zining navbatdagi tug‘ilgan kunini nishonlamoqda va abonentlarga bayram syurprizlarini taqdim etmoqda.
Mobiuz – zamonaviy texnologiyalar va yechimlarni joriy etishga katta e’tibor beradigan innovatsion kompaniya. Operatorining shiorlaridan biri “Innovatsiyalar bilan aloqa” deb bejiz tanlanmagan.
Xususan, 2021-yilda Mobiuz aloqa bozorda birinchi bo‘lib eSIM xizmatini joriy qildi. 2022-yilda Mobiuz’ning 5G tarmog‘i tijoriy foydalanishga topshirildi, u hozirda Toshkentning 17 ta joyida ishlaydi. ICTEXPO 2022 ko‘rgazmasida kompaniya birinchi bo‘lib VoLTE texnologiyasi imkoniyatlarini namoyish etdi va tez orada ushbu xizmatni tijoriy ishga tushirishni rejalashtirmoqda.
Mobiuz mahsulot va xizmatlar ekotizimini faol rivojlantirmoqda. Mobiuz, MobiMusic, MobiCinema kabi mobil ilova va xizmatlari operatorga abonentlarning raqamli imkoniyatlarini kengaytirish imkonini bermoqda.
6,9 milliondan ortiq abonent hozirda Mobiuz xizmatlaridan foydalanmoqda. Bu uyali aloqa operatorining zamonaviy va qulay mahsulot va xizmatlarni joriy etishga intilishi natijasidir.
1,8 mingdan ko‘proq kichik biznes va xususiy tadbirkorlik vakillari kompaniyaning tijorat hamkorlari hisoblanadi. Shunday ekan, Mobiuz ko‘magida aholi mobil aloqa xizmatlarini ko‘rsatish sohasida o‘z biznesini yo‘l qo‘yib, uni rivojlantirib kelmoqda.
Turli standartlardagi 11 mingdan ortiq Mobiuz tayanch stansiyalari aholini mobil aloqa va mobil internet xizmatlari bilan ta’minlashga xizmat qilmoqda. Ulardan 4 mingga yaqini Xitoy Xalq Respublikasidagi hamkorlar bilan investitsiya loyihasini amalga oshirish doirasida bir yarim yil ichida ishga tushirilgan.
O‘zbekistonda aholi yashaydigan hududlarning 96,3 foizi Mobiuz aloqasi bilan qamrab olingan bo‘lsa, mamlakatimiz aholisining 88 foizi 4G LTE tarmog‘idan foydalanish imkoniyatiga ega. Qiyoslash uchun: 2022 yil boshida to‘rtinchi avlod tarmog‘ining qamrov darajasi atigi 63,6 foizni tashkil etayotgandi.
Mobiuz jamoasida 1,6 mingdan ortiq o‘z sohasi mutaxassislari mehnat qiladi va aynan ular kompaniyaning barcha muvaffaqiyat va yutuqlari ortida turibdi. Kompaniya yoshlar va mutaxassislarning o‘zini namoyon qilishi va martabasi o‘sishi uchun barcha zarur shart-sharoitlarni yaratib bergan jozibador ish beruvchi hisoblanadi.
Mobiuz mobil operatori barcha abonentlari va korporativ mijozlariga, biznes va tijorat hamkorlariga ishonch va hamkorlik o‘zaro tushunish uchun minnatdorchilik bildiradi!
Sakkiz yilligi munosabati bilan Mobiuz ko‘plab kutilmagan sovg‘alar – yangi aksiyalar, tarif rejalari va xizmatlarini xozirlab qo‘ygan. Bugundan, ya’ni 1 dekabrdan boshlab, kompaniya bir vaqtning o‘zida yangi va amaldagi abonentlar ajoyib yangiliklarni taqdim etishni boshlaydi.
Kompaniyaning so‘nggi yangiliklari bilan MyMobiuz rasmiy Telegram-kanali va www.mobi.uz saytida tanishishingiz mumkin.
Mobiuz rivojlanishning yangi bosqichiga qadam qo‘ymoqda, zero sakkiz raqami ishonch, yangilanish va tiklanishni anglatadi. Kompaniya yanada ishonchli va mehribon bo‘lishni, ilg‘or mahsulot va xizmatlarni taqdim etishni, o‘zini va boshqalarni o‘zgartirishni maqsad qilgan.

Mobiuz празднует 8-летие деятельности (видео)
1 декабря 2022 года Mobiuz отмечает свой очередной день рождения и предоставляет абонентам праздничные сюрпризы.
Mobiuz – инновационная компания, которая уделяет большое внимание внедрению современных технологий и решений. Не зря один из слоганов мобильного оператора звучит как «Связь с инновациями».
Так, в 2021 года Mobiuz первым на рынке внедрил услугу eSIM. В 2022 году введена в коммерческую эксплуатацию сеть 5G от Mobiuz, которая на текущий момент работает в 17 локациях Ташкента. На выставке ICTEXPO 2022 компания первой продемонстрировала возможности VoLTE и планирует в скором времени запустить сервис в коммерческую эксплуатацию.
Mobiuz активно развивает экосистему продуктов и услуг. Мобильное приложение и сервисы Mobiuz, MobiMusic, MobiCinema позволяют оператору расширять цифровые возможности абонентов.
На сегодняшний день услугами Mobiuz пользуются свыше 6,9 млн абонентов. Это результат стремления мобильного оператора внедрять современные и удобные сервисы, продукты и услуги.
Более 1,8 тыс. представителей малого бизнеса и частного предпринимательства во всех регионах являются коммерческими партнерами компании. Тем самым Mobiuz оказывает активную поддержку населению в запуске и расширении своего бизнеса в сфере оказания услуг мобильной связи.
Свыше 11 тыс. базовых станций различных стандартов вещают для предоставления населению качественных услуг мобильной связи и мобильного интернета. Из них порядка 4 тыс. запущены только за последние полтора года в рамках реализации инвестиционного проекта с партнерами из Китайской Народной Республики.
96,3% населенных территорий Узбекистана покрыты связью Mobiuz, при этом 88% населения страны доступна сеть 4G LTE. Для сравнения: еще в начале 2022 года показатель охвата сетями четвертого поколения был равен 63,6%.
Свыше 1,6 тыс. профессионалов своего дела работают в команде Mobiuz и именно они стоят за всеми успехами и достижениями. Компания является привлекательным работодателем, создающим все необходимые условия для самовыражения и карьерного роста молодых кадров и профессионалов своего дела.
Мобильный оператор Mobiuz благодарит всех своих абонентов и корпоративных клиентов, деловых и коммерческих партнеров за доверие, сотрудничество и взаимопонимание!
В честь своего восьмилетия Mobiuz приготовил множество сюрпризов – новые акции, тарифные планы и услуги. Уже сегодня, с 1 декабря, компания начнет представлять сразу несколько отличных новостей для новых и действующих абонентов.
С самыми свежими новостями компании можно ознакомиться на официальном Telegram-канале MyMobiuz (https://mymobiuz.t.me) и на веб-сайте www.mobi.uz.
Сегодня Mobiuz вступает в новый этап своего развития, ведь восемь – это цифра надежности, олицетворение обновления и возрождения. Компания ставит перед собой цель быть еще более надежным и заботливым, предоставлять передовые сервисы и услуги, меняться самому и увлекать за собой других.