Sherzod Shermatov Tahiatosh tumanidagi aloqa ob’yektlari bilan tanishdi (Foto)
Bugun, 24-fevral kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov Qoraqalpog‘iston Respublikasiga xizmat safari doirasida Tahiatosh tumanida joylashgan aloqa ob’yektlari bilan tanishdi.
Avvalambor, AKT vaziri Sh. Shermatov Tahiatosh tumanida joylashgan pochta aloqasi bo‘limiga borib, u yerdagi sharoitlar bilan yaqindan tanishdi. Pochta aloqasi bo‘limining faoliyatini takomillashtirish, mijoz va xodimlariga qulay shart-sharoit yaratish bo‘yicha ko‘rsatmalar berildi.
Shundan so‘ng AKT vaziri Sh. Shermatov Tahiatosh tumanida tashkil etilgan Raqamli texnologiyalar o‘quv markaziga bordi va uning faoliyatini o‘rgandi. Mazkur IT markazida tahsil olayotgan o‘quvchilar bilan uchrashdi. Yoshlarni AKT sohasiga kengroq jalb qilish, dolzarb IT yo‘nalishlarni o‘rganish orqali yuqori maoshli kasblarni egallash muhimligi ta’kidlandi.
Shuningdek, tashrif doirasida AKT vaziri Sh. Shermatov Tahiatosh tumanida joylashgan «O‘zbektelekom» AK Qoraqalpog‘iston Respublikasi filialiga ham bordi.
Tahiatosh tumanida joylashgan «O‘zbektelekom» AK Qoraqalpog‘iston Respublikasi filialini zamonaviy talablardan kelib chiqib ta’mirlash va ulardan unumli foydalanish, jumladan, BPO markazini tashkil qilish bo‘yicha topshiriqlar berildi.

24 февраля Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов в ходе своего рабочего визита в Республику Каракалпакстан ознакомился с объектами связи в Тахиаташском районе.
Прежде всего, Министр ИКТ Ш. Шерматов посетил расположенный в Тахиаташском районе почтовый отдел связи и непосредственно ознакомился с имеющимися условиями. Даны указания по совершенствованию деятельности почтового отдела связи, созданию комфортных условий для клиентов и сотрудников почты.
Также, Министр ИКТ Ш. Шерматов ознакомился с деятельностью организованного в Тахиаташском районе Учебного центра цифровых технологий, где была проведена беседа, обмен мнениями и предложениями с обучающимися в данном центре. Отмечена важность более широкого вовлечения молодежи в сферу ИКТ, освоения ими высокооплачиваемых профессий путем изучения актуальных IT-направлений.
В ходе рабочего визита, Министр ИКТ Ш. Шерматов изучил здания, находящиеся на балансе Каракалпакского Республиканского филиала АК «O‘zbektelekom». Даны поручения по реконструкции зданий в соответствии с современными требованиями, их рациональному использованию, в частности, организации в них BPO-центра.