AQSh prezidentligiga nomzod saylovchilar bilan birinchi uchrashuvidayoq ho‘ngrab yig‘lab yubordi (Video)
Foto: «Youtube.com»
Amerikalik xip-xop ijrochisi Kane Uest 19-iyul, yakshanba kuni AQSh prezidentligiga nomzod sifatida o‘z tarafdorlari bilan birinchi uchrashuvini o‘tkazdi. Janubiy Karolinada bo‘lib o‘tgan tadbirda 200 kishi ishtirok etdi. Artist o‘zining birinchi chiqishidayoq ho‘ngrab yubordi. Musiqachining yig‘ilganlar bilan bir soat davom etgan muloqoti «YouTube» orqali translyasiya qilindi.
Reper siyosiy maydonda paydo bo‘lishini shunchaki demokratlardan qora tanli saylovchilarning ovozini olib qo‘yishga urinish sifatida baholamasliklarini so‘radi.
«Men to‘rt yil Tramp (AQSh prezidenti Donald) tomonida bo‘ldim. Tushuntirib beraman. Demokratlar qoralarni nazariga ilmaydi... Siyosatchilar, Amerika, Tramp, Bayden yoki Kane Uest bizni ozod qilolmaydi. Bizga erkinlik beradigan yagona narsa — nasihatlarga amal qilish», — dedi musiqachi.
Shuningdek, u noqonuniy immigratsiya degan tushuncha yo‘q degan fikrni bildirdi. Chunki bu odamlar, uning aytishicha, ishlaydi va AQShni qo‘llab-quvvatlaydi, chunki ularga ozod bo‘lish imkonini berish kerak.
So‘ngra musiqachi bo‘lajak rafiqasi Kim Kardashyan unga homilador ekanligini xabar berganini va go‘dakni asrab qolish qaroriga qanday kelganini so‘zlab berdi. Bu unga o‘z qismatini eslatib yubordi.
«Meni onam qutqarib qolgan. Otam abort qildirishni xohlagan. Onam hayotimni asrab qolgan. Kane Uest bo‘lmasdi. Chunki otam haddan tashqari band bo‘lgan», — bu so‘zlarni aytarkan reper ho‘ngrab yig‘lab yubordi.
Uest, shuningdek, mamlakatning harbiy qudrati haqida so‘zladi.
«Boshqa davlatlar kelsa-yu, sizning qurolingiz bo‘lmasa, sizningcha, nima bo‘ladi? Sizni qul qilishadi!» — deb izohladi u.
Kane Uest 2020-yil AQSh prezidentligiga bo‘ladigan saylovlarda ishtirok etmoqchi. Uning nomzod sifatida rasman ro‘yxatdan o‘tganligi 16-iyul kuni ma’lum bo‘ldi.

Канье Уэст заплакал на первой встрече с избирателями (Видео)
Американский хип-хоп исполнитель Канье Уэст в воскресенье, 19 июля, провел первую встречу co своими сторонниками в качествe кандидатa в президенты США. Мероприятие проходилo в Южной Каролине и собралo около 200 человек, в ходе своего выступления артист разрыдался. Часовое общение музыкантa c собравшимися транслировалось в YouTube.
Рэпер попросил не считать, что его появление на политической аренe — это простo попытка оттянуть у демократов голосa темнокожиx избирателей.
«Я был в стане (президента США Дональда) Трампа четыре года. Я объясню. Демократам плевать на черных… Политики, Америка, Трамп, Байден или Канье Уэст не могут освободить нас. Единственное, что может дать нам свободу, это следование заветам, которые были даны нам ради Земли обетованной», — сказал музыкант.
Также он высказал мнение, что нет такой вещи как нелегальная иммиграция, потому что эти люди, по его словам, работают и поддерживают США, а потому им нужно дать возможность быть свободными.
Потом музыкант рассказал, как его будущая жена Ким Кардашьян сообщила ему о своей беременности и как было принято решение сохранить ребенка. Это навело его на воспоминания о собственной судьбе.
«Меня спасла моя мама. Мой отец хотел, чтобы был аборт. Моя мать спасла мне жизнь. Не было бы Канье Уэста, потому что мой отец был слишком занят», — на этих словах рэпер разрыдался.
Уэст также высказался в пользу мощного оружейного потенциала страны.
«Если придут другие страны, а у вас не будет оружия, что, по-вашему, будет? Вас поработят!» — пояснил он.
Канье Уэст намерен участвовать в выборах президента США в 2020 году. О том, что он официально зарегистрировался как кандидат, стало известно 16 июля.
Уэст заявил, что будет претендовать на пост президента Соединенных Штатов 5 июля. В предвыборной гонке он планировал участвовать как независимый кандидат.