Putinning maslahatchisi amaliy tashrif bilan O‘zbekistonga keladi
3-6-oktyabr kunlari Rossiya prezidenti maslahatchisi, Inson huquqlari bo‘yicha kengash raisi Valeriy Fadeyev O‘zbekistonga tashrif buyuradi. Bu haqda RF prezidenti huzuridagi Fuqarolik jamiyati va inson huquqlarini rivojlantirish kengashi rasmiy saytida ma’lum qilindi.
Fadeyev yetakchi ziyolilar, siyosat va jamoat arboblari taklif etilgan Samarqand davlat universiteti va Rossiya davlat gumanitar universitetida bo‘lib o‘tadigan «Inson va zamonaviy dunyo qadriyatlari» xalqaro konferensiyasida ishtirok etadi.
U, shuningdek, rossiyalik vatandoshlarning mahalliy tashkilotlari vakillari ishtirokida gumanitar hamkorlik masalalari yuzasidan ham uchrashuv o‘tkazadi.

Советник Путина посетит Узбекистан с рабочим визитом
3-6 октября советник Президента Российской Федерации, председатель СПЧ Валерий Фадеев будет находиться с рабочим визитом в Узбекистане.
Он примет участие в международной конференции «Человек и ценности современного мира» на площадках Самаркандского государственного университета и РГГУ, куда приглашены ведущие интеллектуалы, политики, общественные деятели.
В графике также запланирована встреча по проблемам гуманитарного сотрудничества с участием представителей местных организаций российских соотечественников.