Rossiyalik erkak sudda xotiniga yutqazgach, uch kishini va o‘zini otib o‘ldirdi
Politsiya otishma natijasida to‘rt kishi, jumladan otgan shaxsning o‘zi ham halok bo‘lgani va yana bir kishi yaralanganini ma’lum qildi.
«Soat 17.00 atrofida Krimsk shahridagi Komarova ko‘chasida joylashgan tibbiyot markazlaridan birining binosida 1956 yilda tug‘ilgan mahalliy fuqaro ushbu tashkilotning ikki xodimini otib tashlagan. Keyin u ko‘chaga chiqib, o‘tkinchilarga qarata yana o‘q uzgan», — dedi jurnalistlarga IIV viloyat boshqarmasi matbuot xizmati rahbari.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yo‘lovchilardan biri voqea joyida vafot etgan, ikkinchisi og‘ir jarohatlangan. Shundan so‘ng erkak o‘z joniga qasd qilgan.
Ushbu mudhish hodisaga u asossiz xotini bilan mulk talashib, sudda yutqazgani sabab bo‘lgani aytilmoqda.

Россиянин устроил стрельбу на улице после того, как проиграл жене в суде
По предварительной информации, огонь открыл местный житель, ему было 66 лет. Сегодня он проиграл суд о взыскании неосновательного обогащения. Другой стороной в деле в суде выступали его жена и сын.
В полиции позже официально сообщили, что в результате стрельбы погибли четыре человека, в том числе стрелявший, еще один человек ранен.
«Сегодня около 17.00 в помещении одного из медицинских центров города Крымска, расположенном на улице Комарова, местный житель 1956 года рождения причинил смертельные огнестрельные ранения двоим работникам этой организации. Затем он вышел на улицу и открыл стрельбу по прохожим», – сказал журналистам глава пресс-службы краевого управления МВД Александр Рунов.
Из его слова следует, что один прохожий скончался на месте, второй получил тяжелое ранение. После этого мужчина покончил с собой.