Тошкентда «Matiz»нинг икки йўловчиси ҳалок бўлди
Тошкент шаҳри Олмазор туманида 11 март куни учта машина иштирокида йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди. Бу ҳақда пойтахт ЙҲХББ хабар берди.
Қайд этилишича, соат 13:00 да Аҳмад Дониш кўчасидаги Тахтапул кўприги устида ҳайдовчи 2002 йилда туғилган С.Й. Changan автомашинасини бошқариб кетаётиб, йўл четида тўхтаб турган Matiz билан тўқнашув содир этган. Шундан сўнг ҳайдовчи машина бошқарувини йўқотиб, Cobalt’га урилган.
ЙТҲ оқибатида Matiz автомашинаси йўловчилари: 1984 йилда туғилган Т.А. ҳамда 2002 йилда туғилган А.Ғ. олган тан жароҳатлари оқибатида воқеа жойида вафот этган. Мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳри ИИББ Тергов бошқармаси томонидан Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми билан жиноят иши қўзғатилган. Тергов давом этмоқда.

В Ташкенте два человека погибли из-за страшного ДТП
В Алмазарском районе произошло смертельное ДТП с участием трёх автомобилей. Об этом сообщает пресс-служба Ташкентского ГУВД.
Авария случилась 11 марта около 13:00 на Тахтапульском мосту, расположенном на улице Ахмада Дониша. Водитель Changan потерял управление, из-за чего врезался в припаркованный Matiz. После этого он столкнулся с Cobalt.
В результате ДТП пассажиры Matiz Т.А. и А.Г. умерли на месте происшествия от полученных травм.
По данному факту следственным управлением ГУВД города Ташкента возбуждено уголовное дело в соответствии с частью 3 статьи 266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Ведётся следствие.