«Ўзмиллийбанк» АЖ Тошкент шаҳри марказида жойлашган туристик иншоотларни сотувга чиқарди
«Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки» АЖ Тошкент шаҳри Олмазор тумани, «Ҳастимом» МФЙ, Қорасарой кўчасида жойлашган Ислом цивилизацияси Марказига туташган «Ҳастимом» туристик марказига тегишли кўчмас мулк объекларини савдога қўймоқда.
Туристик комлекс ўз ичига қуйидаги объектларни олади:
- 56 та жойга мўлжалланган ва 300 жойли ресторанга эга «Бухоро» меҳмонхонаси;
- 30 та жойга мўлжалланган ва 300 жойли ресторанга эга «Самарқанд» меҳмонхонаси;
- умумий майдони 866 м2 бўлган «Боғдод» ресторани;
- умумий майдони 930 м2 бўлган «Мадина» ресторани;
- майдони 29 м2 дан 632 м2 гача бўлган 25 та савдо нуқталари.
Тўлов шартлари: кўчмас мулк олди-сотди шартномаси имзоланган кундан бошлаб 20 календарь кун ичида сотув баҳосидан 30%ли аванс, қолган 70% кадастр ҳужжатлари расмийлаштирилганидан сўнг 1 ой ичида.
Ҳамкорлик шартлари: Зарур ҳолларда инвестор «Ўзмиллийбанк»дан мулк қийматининг 70 фоизини қоплаш учун кредит олиши мумкин.
Қўшимча маълумот олиш ёки учрашув ташкил этиш учун «NBU Invest Group» АЖга қуйидаги манзил бўйича мурожаат қилишингиз мумкин: Тошкент ш., Миробод тумани, 95 Я. Ғуломов кўчаси (8-қават).

Узнацбанк запускает продажу объектов туристического комплекса Хастимом в Ташкенте
Национальный банк Узбекистана выставил на продажу объекты недвижимости на территории туристического комплекса «Hastimom», прилегающего к Центру исламской цивилизации в г.Ташкенте.
Гостиница «Самарканд»
Туристический комплекс включает в себя:
• гостиница “Buxoro” на 56 мест с рестораном на 300 мест;
• гостиница “Samarqand” на 30 мест с рестораном на 300 мест;
• ресторан “Bog’dod”общей площадью 866 м2;
• ресторан “Madina” общей площадью 930 м2;
• 25 торговых точек площадью от 29 м2 до 632 м2.
Условия оплаты: аванс 30% в течение 20 календарных дней со дня подписания договора купли-продажи недвижимого имущества, а остальные 70% в течение 1 месяца после оформления кадастровых документов.
Условия сотрудничества: при необходимости, инвестору может быть выделен кредит со стороны Узнацбанка для оплаты 70% стоимости объекта.
Для получения более подробной информации или организации встречи просим обращаться в АО «NBU Invest Group» по адресу: г. Ташкент, Мирабадский район, ул. Я. Гулямова, 95 (8-й этаж) или по телефону: +998 78 148-26-58. E-mail: info@nbuig.uz