Андижонда ФВБ инспектори қўлга олинди
Андижон вилояти Балиқчи тумани Фавқулодда вазиятлар бўлими инспектори хизмат мавқеидан фойдаланган ҳолда ўзганинг ишончига кириб, мансабдор танишлари орқали унинг қариндошини мазкур соҳага ишга киритиб қўйиш эвазига 1800 АҚШ доллари талаб қилади.
Давлат хавфсизлик хизмати ва Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда инспектор сўралган пул маблағини тумандаги умумий овқатланиш шохобчаларидан бирида олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланди.
Ҳозирда унга нисбатан Жиноят Кодексининг 168-моддаси 3-қисми “в” банди ва 28,211-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Андижане задержан инспектор отдела чрезвычайных ситуаций Балыкчинского района. Об этом сообщает СГБ.
Согласно данным, инспектор, злоупотребив служебным положением, вошел в доверие к гражданину и потребовал 1 800 долларов США за содействие в трудоустройстве его родственника в данную сферу через своих должностных знакомых.
В ходе оперативного мероприятия, проведённого совместно сотрудниками СГБ и Департамента по борьбе с экономическими преступлениями, инспектор был задержан с поличным в момент получения запрашиваемых денежных средств в одном из объектов общественного питания района.
В настоящее время в отношении него возбуждено уголовное дело по пункту «в» части 3 статьи 168 и части 1 статьи 211 с применением статьи 28 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Проводятся следственные действия.