Хабарлар тезкор Телеграм каналимизда Обуна бўлиш ×

Давлат хизматчилари ҳамда ишлаб чиқариш ва ижтимоий-иқтисодий соҳалар ходимлари мукофотланди (рўйхат)

Давлат хизматчилари ҳамда ишлаб чиқариш ва ижтимоий-иқтисодий соҳалар ходимлари мукофотланди (рўйхат)

Коллаж: Xabar.uz

Президент Шавкат Мирзиёев фармони асосида мамлакатимиз мустақилликнинг 31 йиллиги муносабати билан давлат хизматчилари ҳамда ишлаб чиқариш ва ижтимоий-иқтисодий соҳалар ходимларидан бир гуруҳи мукофотланди.

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пахтакор» фахрий унвони билан

Шайзаков Ташмурат - Боёвут туманидаги «Шайзоқ ота» фермер хўжалиги бошлиғи, Сирдарё вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қишлоқ хўжалиги ходими» фахрий унвони билан

1. Ортиқов Бекдурди Садуллаевич - Қўшкўпир туманидаги «Ҳамроҳ» фермер хўжалиги бошлиғи, Хоразм вилояти

2. Чутпулатов Чори Эргашевич - Жарқўрғон туманидаги «Жарқўрғон» фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ирригатор» фахрий унвони билан

1. Аpтиқов Кенжабой - Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Сув хўжалиги объектлари хавфсизлигини назорат қилиш давлат инспекциясининг Хоразм вилояти инспектори

2. Tуланов Шарофиддин Худобердиевич - «Сўх-Оқтепа» ирригация тизими бошқармаси гидроучастка бошлиғи, Фарғона вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган чорвадор» фахрий унвони билан

Нуримов Шалабай Арапбаевич - Қораўзак туманидаги «Ермак» фермер хўжалиги бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пиллачи» фахрий унвони билан

Тугонова Улбуви - Пайариқ туманидаги «Тўғонов Бебит бобо» фермер хўжалиги пиллачиси, Самарқанд вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган саноат ходими» фахрий унвони билан

1. Алиматов Омонбек Давронбекович - «Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг 1-навли прокат цехи катта устаси, Тошкент вилояти

2. Ишмуратов Бахром Напасович - «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг Рух заводи эритиш цехи бошлиғи, Тошкент вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қурувчи» фахрий унвони билан

Халматов Эркин Иргашевич - Жиззах вилояти экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш бошқармаси бошлиғи

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган транспорт ходими» фахрий унвони билан

Ахмеджанов Якубджан Бакиджанович - «Тошшаҳартрансхизмат» акциядорлик жамиятининг «18-автобус саройи» филиали автобус ҳайдовчиси, Тошкент шаҳри

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган фуқаро авиацияси ходими» фахрий унвони билан

Умаров Бехзод Назруллаевич - «Uzbekistan airways» акциядорлик жамиятининг Парвозлар хизмати департаменти «Боинг-787» ҳаво кемаси командири

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси» фахрий унвони билан

1. Иноятов Январ Пулатович - Қашқадарё вилояти ҳокимининг фахрийлар билан ишлаш бўйича маслаҳатчиси

2. Хашимов Аманджан - Фарғона вилояти нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли

«Меҳнат шуҳрати» ордени билан

1. Абдурасулов Фахритдин Раупович - «Uzbekistan GTL» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Қашқадарё вилояти

2. Айтбаев Баҳадир Юлдашович - «Устюрт қидирув-бурғилаш бошқармаси» масъулияти чекланган жамияти бурғиловчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

3. Арифджанов Акмал Закирджанович - «Ўзбектелеком» акциядорлик компаниясининг бош директори ўринбосари

4. Гадоев Эркин Файзиевич - Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Бюджет ва иқтисодий ислоҳотлар масалалари қўмитаси раиси

5. Қамбаров Нумонжон Мамажонович - «UzAuto Motors» акциядорлик жамиятининг логистика бўлими кран машинисти, Андижон вилояти

6. Латипов Уктам Хамидович - «Samarkand Touristic Centre» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Самарқанд вилояти

7. Сувонқулов Мухаммад - Пахтакор туманидаги «Семруғ» фермер хўжалиги бошлиғи, Жиззах вилояти

8. Турсунов Акбархужа - Учкўприк туманидаги «Тошкентлигузар» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Фарғона вилояти

9. Халикулов Элмурад Худайназарович - «Навоий кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг Марказий кон бошқармаси директори, Навоий вилояти

10. Юсупхужаев Сайдиагзам Сайдиумарович - «Нефть ва газ конлари геологияси ҳамда қидируви институти» давлат муассасаси лаборатория мудири

«Дўстлик» ордени билан

1. Абдуллаева Холида Абдужалиловна - Сайхунобод туманидаги «Сайхунобод агропилла» масъулияти чекланган жамияти пиллачиси, Сирдарё вилояти

2. Аккулов Уралбай Абдуганиевич - Халқ депутатлари Зомин тумани Кенгаши депутати, меҳнат фахрийси, Жиззах вилояти

3 Бегнаева Бибисора - Қарши туманидаги «Ертепа» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Қашқадарё вилояти

4. Бобоев Абдираҳмон Юсупович - Чироқчи туманидаги «Абдираҳмон бобо асали» хусусий корхонаси раҳбари, Қашқадарё вилояти

5. Гиясов Аълохон Камалович - Юнусобод тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Тошкент шаҳри

6. Жумаев Араббой Ражаббоевич - Муборак тумани «Муборак» қоракўлчиликка ихтисослаштирилган масъулияти чекланган жамияти бош чорвашуноси, Қашқадарё вилояти

7. Исраилов Исмаил Джураевич - «Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг энергетика цехи 1-қозонхона устаси, Тошкент вилояти

8. Календеров Караматдин Каражанович - Нукус шаҳар маҳалла ва нуронийларни қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғи ўринбосари, Қорақалпоғистон Республикаси

9. Караев Джура - Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Сув хўжалиги объектлари хавфсизлигини назорат қилиш давлат инспекциясининг Жиззах вилояти инспектори

10. Матниязова Ойбиби Наримановна - Шовот туманидаги «Гулистон биосервис» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Хоразм вилояти

11. Мирзаев Мухаммад Хамидович - Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марғилон шаҳар Кенгаши раиси, Фарғона вилояти

12. Мирзакулова Ўлмас Абдурасуловна - Термиз шаҳридаги «Шодлик» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Сурхондарё вилояти

13. Найденова Галина Олеговна - «Тошкент минтақавий темир йўл узели» унитар корхонасининг Ховос сигнализация ва алоқа масофаси электр механиги, Сирдарё вилояти

14. Носиров Абдусамад - Пискент тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Тошкент вилояти

15. Оқбутаев Эгамберди Эргашович - «Қуйи Зарафшон» ирригация тизимлари ҳавза бошқармасининг Насос станциялари ва энергетика бошқармаси автокран ҳайдовчиси, Навоий вилояти

16. Пирнафасов Нормат Хўжабоевич - «Туямўйин гидроэлектростанцияси» унитар корхонасининг турбина цехи машинисти, Хоразм вилояти

17. Примбетов Аймурза Абилкаирович - Қонликўл тумани йўллардан фойдаланиш унитар корхонаси автогрейдерчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

18. Рахимов Бозор - Бахмал тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Жиззах вилояти

19. Рустамов Ахмаджон Ражабович - Меҳнат фахрийси, Тошкент вилояти

20. Салиходжаев Закирходжа Тораходжаевич - «Тошкент шаҳар сув таъминоти» масъулияти чекланган жамиятининг «Қодирия» бош сув иншооти диспетчерлик хизмати бошлиғи

21. Сатторов Рустамжон Тешаевич - Самарқанд шаҳридаги «Вad Group» масъулияти чекланган жамияти директори, Самарқанд вилояти

22. Сафаров Суннатилло Суюнович - «Навоийазот» акциядорлик жамиятининг Поливинилхлорид, каустик сода ва метанол ишлаб чиқариш мажмуаси участка бошлиғи, Навоий вилояти

23. Тулякова Робия - Сурхондарё вилояти «Бувижонлар» мактаби раиси

24. Турдибаев Ҳашимжон Пирматович - Қувасой шаҳридаги «Бўстон» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Фарғона вилояти

25. Умарова Илмира Туремуратовна - «Ҳудудгаз Хоразм» газ таъминоти филиалининг марказий диспетчерлик хизмати диспетчери, Хоразм вилояти

26. Усмонова Хидоят Нумоновна - Сергели тумани ободонлаштириш бошқармасининг санитар-тозалаш бўлими ишчиси, Тошкент шаҳри

27. Хайдарова Ойдин Нематжон қизи - Мирзо Улуғбек туманидаги «Олимлар» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Тошкент шаҳри

28. Халдарова Феруза Мухамад-Алиевна - Тошкент шаҳар татар жамоатчилик маданий-маърифий маркази раисининг ўринбосари

29. Холмирзаева Мавлюда Бузрукходжаевна - Жалақудуқ тумани хотин-қизлар жамоатчилик кенгаши тарғибот гуруҳи раҳбари, Андижон вилояти

30. Худойназаров Тухта - Тайлоқ тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Самарқанд вилояти

31. Ҳамроев Илҳомжон Орзиевич - «Навоий кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг бош геологи ўринбосари, Навоий вилояти

32. Цой Владимир Деневич - Давлат геология ва минерал ресурслар қўмитасининг Минерал ресурслар институти бўлим бошлиғи

33. Чўтанов Усмон Нафасович - Мирзаобод тумани ветеринария ва чорвачиликни ривожлантириш бўлими ветеринари, Сирдарё вилояти

34. Шабанов Александр Валентинович - «Uzbekistan airways» акциядорлик жамиятининг Парвозлар хизмати департаменти «Боинг-787» ҳаво кемаси командири

35. Шадманов Алимджан Тагаевич - «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг Мис эритиш заводи металлургия цехи бошлиғи, Тошкент вилояти

36. Шадманов Ядгархожа Махаматович - Ўзбекистон Республикасининг Афғонистон Ислом Республикасидаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси

37. Шарипов Равшан Содиқович - «Ўзтемирйўлқурилишмонтаж» унитар корхонасининг Гидротехник иншоотлар қуриш дирекцияси экскаватор машинисти

38. Шоназарова Дилбар Акабоевна - Пахтакор тумани ҳокимининг ўринбосари – оила ва хотин-қизлар бўлими бошлиғи, Жиззах вилояти

«Содиқ хизматлари учун» медали билан

1. Ажиниязов Байполат Жолдасбаевич - «Устюрт геофизика экспедицияси» филиали бош механиги, Қорақалпоғистон Республикаси

2. Бабаев Бахром Джалолович - Ўзбекистон Республикасининг Польша Республикасидаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси

3. Бойматов Исакжон Жалилович - Олтиариқ туманидаги «Хайрулло Баҳром Бойматов» фермер хўжалиги бошлиғи, Фарғона вилояти

4. Вахобов Маъруфжон Маликович - Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг масъул ходими

5. Габдурахманов Илгиз Каримович - «Uzbekistan аirports» акциядорлик жамиятининг парвозлар хавфсизлиги инспекцияси бошлиғи

6. Иминов Абдулвохид Мухиддинович - Наманган шаҳридаги «Бунёдкор-3» масъулияти чекланган жамияти директори, Наманган вилояти

7. Исаев Махмуджон Ниматович - Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг меҳнаткашларнинг ижтимоий-иқтисодий манфаатларини ҳимоя қилиш бўлими мудири

8. Каримов Ғуломжон Хусанбоевич - Марҳамат туманидаги «Феруз» фермер хўжалиги бошлиғи, Андижон вилояти

9. Курманов Алишер Анварович - Ўзбекистон Республикасининг Украинадаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси

10. Махмуджанов Уктамжон - «Сўғдиёна бино ва иншоотлардан фойдаланиш» масъулияти чекланган жамияти директори, Жиззах вилояти

11. Нурматов Бахтиер Назирович - «Ангрен иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг 2-қозон-турбина цехи машинисти, Тошкент вилояти

12. Олимов Ботир Комилович - Шофиркон тумани маҳалла ва нуронийларни қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғининг маслаҳатчиси, Бухоро вилояти

13. Очилов Холмат Найимович - «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг автомобиль транспорти бошқармаси «БелАЗ» ҳайдовчиси, Тошкент вилояти

14. Рахимбердиев Хакберди Халикбердиевич - «Сирдарё иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг электр цехи чилангари, Сирдарё вилояти

15. Рўзиматов Хамдамбой Бойжонович - Янгиариқ тумани ирригация бўлими гидротехниги, Хоразм вилояти

16. Рустамов Нодир Сохибович - Қарши шаҳридаги «NR Construction and Design» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қашқадарё вилояти

17. Тухтаев Ёри Қурбонович - «Талимаржон иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг цех смена бошлиғи, Қашқадарё вилояти

18. Файзиев Алишер Рахматович - «Enter Engineering Pte. Ltd.» компаниясининг ишлаб чиқаришга тайёрлаш бўлими бошлиғи

19. Файзуллаев Джамал Сабахонович - Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг масъул ходими

20. Файзуллаев Яркун Закириллаевич - Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси раиси ўринбосари – Халқаро ишлар бўлими мудири

21. Ходжаева Мохира Мирзахмадовна - Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Экология ва атроф муҳитни муҳофаза қилиш масалалари қўмитаси аъзоси

22. Ҳамракулов Дилшод Бегимкулович - «Фарҳод гидроэлектрстанцияси» унитар корхонасининг смена бошлиғи, Сирдарё вилояти

23. Юлдашев Баходиржан Шакирджанович - «Unicon.uz» фан-техника ва маркетинг тадқиқотлари марказининг ихтисослашган ишлаб чиқариш департаменти бўлим бошлиғи

«Келажак бунёдкори» медали билан

1. Рахмонов Сардоржон Содиқжонович - Давлатобод тумани «Тадбиркор» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ҳоким ёрдамчиси, Наманган вилояти

2. Хабибуллаев Шерзод Хайрулла ўғли - «Unicon-Soft» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

«Жасорат» медали билан

1. Бабаджанов Отабек Садуллаевич - Амударё туманидаги маиший техника таъмирлаш устаси, Қорақалпоғистон Республикаси

2. Дехканбаев Сордарбек Хамидуллаевич - Ўрта Чирчиқ туманидаги ҳунарманд-тикувчи, Тошкент вилояти

3. Джураев Салим Турапович - Миробод туманидаги уй жиҳозларини таъмирлаш устаси, Тошкент шаҳри

4. Иботов Толибжон Шомирович - Қарши шаҳридаги «Қарши ҳамкор инвентор» оилавий корхонаси раҳбари, Қашқадарё вилояти

5. Кадиров Юсуп Носирович - Самарқанд шаҳридаги 2-болалар ва ўсмирлар спорт мактаби мураббийси, Самарқанд вилояти

6. Мамажанов Дилмурат Рахимбердиевич - «Ҳунарманд» уюшмасининг Андижон шаҳар бўлими аъзоси, эсдалик буюмлари ясовчи уста, Андижон вилояти

7. Маматова Хикмат Эшбековна - Гулистон шаҳридаги ҳунарманд-тикувчи, Сирдарё вилояти

8. Ниязов Хурсанали Акрамжонович - Тўрақўрғон туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Наманган вилояти

9. Сайфуллаев Баходир Нуруллаевич - Дўстлик туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Жиззах вилояти

10. Сафарбаева Назира Камиловна - Хоразм вилояти «Меҳр гулшани» ногирон болалар ва ёшларни қўллаб-қувватлаш жамияти раиси

11. Тўхтаева Ражабой Каримовна - Бойсун туманидаги ҳунарманд-тўқувчи, Сурхондарё вилояти

12. Усмонов Азиз Қобилжонович - Тошлоқ туманидаги хусусий тадбиркор, Фарғона вилояти

13. Худойқулов Фарход Бомуллаевич - «Ҳунарманд» уюшмасининг Ғиждувон тумани бўлими аъзоси, тоштарош уста, Бухоро вилояти

14. Юлдошов Ойбек Олтинович - Навбаҳор туманидаги оилавий тадбиркор, Навоий вилояти

              «Шуҳрат» медали билан
(100 ёшдан ошганлар)

1. Абдурасулов Абдуллажон - Асака тумани, Андижон вилояти

2. Алламова Қизларгул - Янгибозор тумани, Хоразм вилояти

3. Бекбергенова Базар - Нукус шаҳри, Қорақалпоғистон Республикаси

4. Джалилова Хелчахон - Наманган шаҳри, Наманган вилояти

5. Зулимова Суйма - Зарбдор тумани, Жиззах вилояти

6. Қуролов Холмурод - Данғара тумани, Фарғона вилояти

7. Маркабаева Разаван Хасраевна - Олмалиқ шаҳри, Тошкент вилояти

8. Муслимова Хамро - Қизилтепа тумани, Навоий вилояти

9. Олимова Улуғ - Ургут тумани, Самарқанд вилояти

10. Тохиров Шенна - Шаҳрисабз тумани, Қашқадарё вилояти

11. Усаметова Кундуз - Мирзо Улуғбек тумани, Тошкент шаҳри

12. Фозилова Салима - Шофиркон тумани, Бухоро вилояти

13. Хаккулова Янглиш - Ховос тумани, Сирдарё вилояти

14. Холиярова Бибигул - Ангор тумани, Сурхондарё вилояти

«Шуҳрат» медали билан

1. Абидов Джамшид Камалитдинович - «Akfa Dream World» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

2. Алимухамедов Илхом Мизратович - Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги ҳузуридаги Илғор технологиялар маркази лаборатория мудири

3. Асатова Лайло Сафаровна - Когон тумани газ таъминоти бўлимининг газ ускуналарини таъмирлаш хизмати чилангари, Бухоро вилояти

4. Бекимбетова Клара Тулегеновна - Акциядорлик тижорат Халқ банкининг Тахтакўпир филиали етакчи мутахассиси, Қорақалпоғистон Республикаси

5. Березуцкая Ксения Юрьевна - Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг масъул ходими

6. Давлятов Рустамжон Анварович - «Davlatov industries» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент шаҳри

7. Джалилов Дилмурод Сотволдиевич - «UzAuto Motors» акциядорлик жамиятининг пайвандлаш цехи электр монтёри, Андижон вилояти

8. Жамонкулов Акмал Зиядуллаевич - «Навоий кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг Жанубий кон бошқармаси кончилик бўлими етакчи муҳандиси, Навоий вилояти

9. Жуманова Феруза Валижоновна - Норин туманидаги «Дилизар» деҳқон хўжалиги бошлиғи, Наманган вилояти

10. Жўраев Хайдар - Зомин тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Жиззах вилояти

11. Исхаков Исохон Тиловевич - «Самарқандйўлкўкалам» унитар корхонаси кўкаламзорлаштирувчиси, Самарқанд вилояти

12. Каримов Фарход Нишонович - «Uzbekistan airways technics» масъулияти чекланган жамиятининг смена муҳандиси

13. Кулманов Дилшод Юлдашевич - Бектемир туманидаги «Бектемир махсустранс» автотранспорт филиали ҳайдовчиси, Тошкент шаҳри

14. Кучкаров Акрам Уразбаевич - «Ангрен кўмир кони» филиалининг 16-конвейер транспорти участкаси машинисти, Тошкент вилояти

15. Мамадаев Шерзодбек Шухратбекович - Андижон туманидаги «Сапфир садаф сервис» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Андижон вилояти

16. Маматмуротов Шерали Холмўминович - Бандихон тумани «Обод турмуш» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ҳоким ёрдамчиси, Сурхондарё вилояти

17. Машрапов Хусниддин Турсуналиевич - Ўрмон хўжалиги илмий-тадқиқот институти докторанти

18. Мухиддинова Хулкар Камолдиновна - Наманган шаҳар ободонлаштириш бошқармаси гулхона бригадаси ишчиси, Наманган вилояти

19. Нишаналиева Айшахон - Юнусобод тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Тошкент шаҳри

20. Очилова Инобат Салимовна - Навбаҳор туманидаги «Очилова Инобат» фермер хўжалиги бошлиғи, Навоий вилояти

21. Раҳматов Икром Аҳмедович - Оқдарё туманидаги «Зарафшон ломан парранда» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти

22. Рўзиқулов Йўлдош Умарович - «Кўприкқурилиш трести» унитар корхонасининг 67-кўприк қурилиш отряди монтажчиси

23. Сайфитдинова Дилорам Фазлитдиновна - Ўзбекистон Қизил ярим ой жамиятининг Наманган вилояти бўлими раиси

24. Тошова Гулсум Жумаевна - Миришкор туманидаги «Янги Миришкор агропилла» масъулияти чекланган жамияти пиллачиси, Қашқадарё вилояти

25. Убайдуллаев Эркин Умурович - «Регионалгеология» давлат унитар корхонасининг Марказий Ўзбекистон геологик тасвирлаш дала экспедицияси бурғилаш қурилмаси машинисти

26. Урунов Юсубжон Юлдашович - Олот туманидаги «Олот агросервис МТП» масъулияти чекланган жамияти комбайн оператори, Бухоро вилояти

27. Фозилов Хайдар Инамович - Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси тасарруфидаги капитал қурилиш бошқармаси бошлиғи

28. Хакимова Матлуба Хакимовна - Зафаробод тумани агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси кенгаши раиси, Жиззах вилояти

29. Хасанов Баходир Буранбаевич - «Қуюв-механика заводи» шўъба корхонасининг қуюв цехи металл қуювчиси, Тошкент шаҳри

30. Ходжабеков Нуриддин Султанмурадович - Сирдарё туманидаги «Султон» фермер хўжалиги бошлиғи, Сирдарё вилояти

31. Хусанов Турсункул Муратбекович - Сирдарё тумани «Ҳикматли» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ёшлар етакчиси, Сирдарё вилояти

32. Ҳасанова Мавжуда Ғаниевна - Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Демократик институтлар, нодавлат ташкилотлар ва фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари қўмитаси аъзоси

33. Юлдашова Комила Қаршиевна - Яккабоғ туманидаги «Комила Қаршиевна» хусусий биолабораторияси раҳбари, Қашқадарё вилояти

34. Юсупов Иззатилло Аҳмадович - Ғиждувон давлат ўрмон хўжалигининг кўчатчилик бўлими ўрмонбегиси, Бухоро вилояти.

Изоҳлар 0

Изоҳ қолдириш учун сайтда рўйхатдан ўтинг

Кириш

Ижтимоий тармоқлар орқали киринг