Инвестиция вазирлигининг қатор ходимлари раҳбарлик лавозимларига тайинланди
Инвестиция вазирлигининг бир қатор ходимлари давлат тузилмаларига раҳбарлик лавозимларига тайинланди.
- ижтимоий соҳа ва фармацевтика саноати Бошқармаси бошлиғи Эгамов Улуғбек Абдувалиевич Фармацевтика саноатини ривожлантириш агентлиги директорининг биринчи ўринбосари этиб тайинланди;
- енгил ва электр саноати Бошқармаси бошлиғи Султонов Мирмуҳсин Мирсодиқович «Ўзтекстилсаноат» уюшмаси раисининг биринчи ўринбосари этиб тайинланди;
- Геология, тоғ – кон саноати, металлургия, машинасозлик ва қурилиш материаллари Бошқармаси бошлиғи ўринбосари Эгамбердиев Бунёд Бахтиярович Ўзбекистон Республикасининг Индонезия Республикасидаги элчихонасининг савдо-иқтисодий ва туризм масалалари бўйича маслаҳатчиси этиб тайинланди;
- Хитой Халқ Республикаси билан ҳамкорлик қилиш Бош бошқармаси бошлиғи Жумаев Шоҳжаҳон Шокирович Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки бошқаруви раисининг ўринбосари этиб тайинланди.

Ряд чиновников Министерства инвестиций и внешней торговли назначены на высокие должности
В соответствии с решениями Главы государства и правительства ряд руководителей структурных подразделений Министерства инвестиций и внешней торговли получили новые должности:
- начальник Управления социальной сферы и фармацевтической отрасли Эгамов Улугбек Абдувалиевич назначен первым заместителем директора Агентства по развитию фармацевтической отрасли;
- начальник Управления легкой и электротехнической промышленности Султанов Мирмухсин Мирсодикович назначен первым заместителем председателя Ассоциации «Узтекстильпром»;
- заместитель начальника Управления геологии, горной промышленности, металлургии, машиностроения и строительных материалов Эгамбердиев Бунёд Бахтиярович назначен советником по торгово-экономическим вопросам и туризму при Посольстве Республики Узбекистан в Республике Индонезия;
- начальник Главного управления по сотрудничеству с Китайской Народной Республикой Жумаев Шохжахон Шокирович назначен заместителем председателя правления Национального банка внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан.
1 июня заместитель Премьер-министра – министр инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан С.Умурзаков в ходе встречи с коллективом Министерства искренне поздравил их с назначением и пожелал успехов в дальнейшей профессиональной деятельности.