Ўзбекистонлик таниқли режиссёр отаси коронавирусдан вафот этганини маълум қилди
Ўзбекистонлик таниқли ёш режиссёр Сарвар Каримов отаси уйида бир ҳафта даволаниб, коронавирусдан вафот этганини маълум қилди.
«Бугун дадам қазо қилдилар. Коронавирусдан. Лекин ташҳис қўйилмади. Бир ҳафта уйда даволадик. 103 га телефон қилсак, беморнинг иситмаси бўлса, келолмаймиз дейишди. Уларни ҳам тушунаман, на дориси бор, на ҳимоя воситаси. Расмий статистикага ишонманг, ўзингиз ва яқинларингизни асранг.
Ишонманг, расмийларнинг барча гапи ёлғон. Ишонч рақамларига телефон қилиб тушиб бўлмайди, тушсангиз ҳам бошқа рақамни бериб юборади. Биз дадамизга бир ҳафта тез ёрдам чақиролмадик. Ахири ўпкаларига ўтиб кетиб, жонлари узилди. 63 ёшда эдилар. 10 кун аввал соппа-соғ эдилар.
Бу гапларни ёзишимдан мақсад – давлат ёрдамидан умидингизни узинг. Кўчага чиқманг, айниқса, катталарни эҳтиёт қилинг. Ҳозир бутун оиламиз COVID-19 га чалинганмиз (расмий). Ўзимизни ўзимиз даволаяпмиз, чунки бошқа илож йўқ. Дуо қилинглар, тузалиб кетайлик. Аллоҳ шифо берсин ҳаммамизга» – деб ёзди Сарвар Каримов.

Режиссер Сарвар Каримов сообщил о смерти отца от коронавируса
Известный узбекский кинорежиссер Сарвар Каримов сообщил в Twitter о смерти отца от коронавирусной инфекции.
«Сегодня умер отец. От коронавируса. Но диагноз не был поставлен. Неделю мы лечили его дома. Когда звонили в 103, там говорили, что не смогут приехать, если у него температура. Я их тоже понимаю. У них ни лекарств, ни средств защиты. Не доверяйте официальной статистике, берегите себя и своих близких», — написал Сарвар Каримов.
«Не верьте официальным лицам, все их слова — ложь. На телефоны доверия дозвониться невозможно, а если дозвонишься, дают другой номер. Мы не могли вызвать скорую для отца всю неделю. В итоге болезнь перешла в легкие, и он скончался. Ему было 63 года. Десять дней назад он был полностью здоров», — отметил он.
«Цель написания этих слов — перестаньте надеяться на помощь государства. Не выходите на улицу, особенно берегите взрослых. Сейчас вся семья заражена COVID-19 (официально). Лечим себя сами, потому что другого выхода нет. Молитесь за нас, чтобы мы выздоровели», — написал Каримов.