Интерпол раҳбари Хитойда бедарак йўқолди
Интерпол раҳбари Мэн Хунвэй Хитойга ташрифи вақтида йўқолиб қолди. Бу ҳақда Europe1 радиостанцияси хабар берди.
Маълумотларга кўра, идоранинг 64 ёшли раҳбари 29 сентябрдан бери алоқага чиқмаган. Шу куни у Франциядан жўнаб кетган эди. Шу вақтдан бери қариндошлари Хунвэй билан боғлана олишмаяпти, унинг қаерда эканлиги эса номаълум. Унинг йўқолгани ҳақида рафиқаси полицияга хабар берган.
Француз ҳуқумати воқеа юзасидан суриштирув бошлади.
Мэн Хунвэй 2016 йилнинг ноябрида Интерпол президенти этиб сайланганди. Бунгача у Хитой жамоат хавфсизлиги вазири ўринбосари бўлган.

Президент Интерпола пропал в Китае
Президент Интерпола Мэн Хунвэй пропал во время поездки в Китай. Об этом сообщил сайт радиостанции Europe1.
По имеющимся данным, 64-летний глава ведомства не выходит на связь с 29 сентября. В этот день он покинул Францию. С тех пор родственникам не удается связаться с Хунвэем, а его местоположение неизвестно. В полицию об исчезновении супруга сообщила его жена.
Французские власти начали расследование случившегося.
Мэн Хунвэй занял должность президента Интерпола в ноябре 2016 года. До этого он был министром обороны общественной безопасности Китая. Главой Международной организации уголовной полиции Хунвэя избрали по итогам голосования на 85-й Генассамблее ведомства.