«Бахтлиман» лойиҳаси: «Mobiuz»нинг жиззахлик абоненти орзусини қандай амалга оширди? (видео)
«Mobiuz» мобил алоқа оператори аҳолига алоқа хизматларини кўрсатибгина қолмай, балки абонентларининг орзу-истакларини рўёбга чиқаришга ҳам ўз ҳиссасини қўшмоқда.
Жиззах вилоятида яшовчи Абдулла Сулаймонов 2018 йил охирида туғилган йилига мослашган 1991 чиройли рақамини танлаб, «Mobiuz» абонентига айланди. Ўшанда у бу рақам қанчалик улкан омад келтиришини тасаввур ҳам қилмаган эди. 2019 йилда бир миллиард сўм соврин жамғармасига эга акцияда Абдулла 50 миллион сўм ютиб олиб, ғолиблар рўйхатига кирди.
«Бахтлиман» лойиҳаси доирасида у ва яқинлари бахтли тасодиф уларнинг ҳаётини қандай ўзгартиргани ҳақидаги хотиралари билан бўлишади. Абдулла Сулаймонов эзгу ниятини амалга ошира олди – у ер участкасини сотиб олиб, уй қурди.
Батафсил видеода кўришингиз мумкин:
«Mobiuz»нинг «Бахтлиман» лойиҳаси мобил алоқа оператори абонентларига бераётган бахт, турли йилларда компаниянинг йирик акциялари ғолибига айланган оддий инсонлар ҳақида ҳикоя қилади.