Boshlandi! Amerikaliklar Rossiya futbolchilarini doping tekshiruvidan o‘tkazishga chaqirmoqda
Futbol bo‘yicha Jahon chempionatida ham doping mojarolari yuzaga kelishi mumkin. Amerika antidoping agentligi (USADA) rahbari Trevis Taygart Rossiya terma jamoasi futbolchilarini doping tekshiruvidan o‘tkazish kerakligini ta’kidladi. Bu masala jamoaning mundial nimchorak finaliga muddatidan avval yo‘l olgani sababli ko‘tarildi, deb xabar bermoqda Lenta.ru.
Taygartning fikricha, chempionat halol o‘tkazilayotganiga ishonch hosil qilish uchun ham tekshiruv o‘tkazish zarur.
«Juda yuqori natijalar ko‘rsatayotgan jamoalarini tez-tez tekshirib turish lozim», - qayd etgan u.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi o‘z tarixida birinchi marta JChning 1/8 finaliga muddatidan avval yo‘l oldi. Mundial mezbonlari dastlab Saudiya Arabistonini 5:0, so‘ng Misrni 3:1 hisobida mag‘lubiyatga uchratgandi.

Американцы призывают проверить на допинг футболистов сборной России
О необходимости проверки на допинг игроков национальной сборной России по футболу заявил глава Американского антидопингового агентства (USADA) Тревис Тайгарт. Это произошло после досрочного попадания команды в 1/8 чемпионата мира, передает Lenta.ru со ссылкой на Telegraph.
По мнению Тайгарта, провести проверку необходимо для того, чтобы все были уверены в честности состоявшегося чемпионата.
«Тех, кто показывает выдающиеся результаты, следует проверять чаще», - резюмировал он.
Напомним, российская команда по футболу впервые в истории досрочно вышла из группы в 1/8 мундиаля. Она обыграла в первом матче ЧМ-2018 сборную Саудовской Аравии с разгромным счетом 5:0, а затем победила Египет (3:1).