Sirdaryoda 4 yigit suvga tushib ketgan mashina ichida qolib halok bo‘ldi
Sirdaryo viloyatida sodir bo‘lgan yo‘l-transport hodisasi oqibatida to‘rt nafar – 19-20 yoshlardagi yigitlar halok bo‘ldi. Ular voqea sodir bo‘lgan kuni futboldan qaytishayotgan bo‘lgan.
Millar dasturida xabar berilishicha, joriy yilning 26-dekabr kuni taxminan soat 21:30 da 2001-yilda tug‘ilgan haydovchi stadiondan to‘rt nafar tanishini olib, ularni manzillariga yetkazish maqsadida yo‘lga chiqqan. Harakat davomida haydovchi boshqaruvni yo‘qotgan va avtomobil yo‘lovchilari bilan birga kanalga tushib ketgan.
Haydovchi cho‘kayotgan avtomobildan chiqishga muvaffaq bo‘lgan va hozirda shifoxonada qolmoqda.
Avtomobilda bo‘lgan to‘rt nafar yigit esa mashinadan chiqa olmay suvga cho‘kib halok bo‘lgan. Ularning barchasi bir mahallada yashagani aytilmoqda.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 266-moddasi 3-qismi «a» bandi – odamlar o‘limiga sabab bo‘lgan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.

В результате ДТП, произошедшего в Сырдарьинской области, погибли четыре юноши в возрасте 19–20 лет. В день трагедии они возвращались с футбольного матча. Об этом сообщается в программе «Миллар».
26 декабря текущего года примерно в 21:30 водитель, 2001 года рождения, забрав со стадиона четырёх своих знакомых, выехал, чтобы доставить их по месту жительства. Во время движения водитель потерял управление, в результате чего автомобиль вместе с пассажирами упал в канал.
Водителю удалось выбраться из тонущего автомобиля, в настоящее время он находится в больнице.
Четверо пассажиров не смогли покинуть автомобиль и утонули. Сообщается, что все погибшие проживали в одном махалле.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 266, части 3, пункту «а» Уголовного кодекса — нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлёкшее гибель людей.