Toshkentda jahon chempioni pichoqlab o‘ldirildi
Toshkentda 29 yoshli sambo va kurash bo‘yicha jahon chempioni Kamoliddin Rasulov boshqa bir chempion yigit tomonidan pichoqlab, o‘ldirildi.
Bu xabarni Xabar.uz so‘roviga binoan Bosh prokuratura matbuot xizmati rahbari Hayot Shamsutdinov tasdiqlandi.
«2021 yilning 13 sentyabr 30 yoshli fuqaro Sh.T. tanishi Kamoliddin Rasulovga qo‘ng‘iroq qilib, undan xarid qilib olgan «Humo Trop» vitaminini tavsiyasiga ko‘ra iste’mol qilgani natijasida sog‘lig‘i yomonlashganini, shifokorlar bu kasallikning davosi yo‘qligini bildirganini aytib, uni Uchtepa tumani, 14-mavzedagi uyi oldiga chaqirgan. Ular ko‘rishgach, o‘zaro janjallashib qolib, Sh.T. yonida olib chiqqan oshxona pichog‘i bilan Kamoliddin Rasulovni turli sohalariga bir necha marotaba urib, qasddan o‘ldirgan», — deydi Hayot Shamsutdinov.
Hayot Shamsutdinovning qo‘shimcha qilishicha, Uchtepa tumani prokuraturasi tomonidan Sh.T.ga nisbatan Jinoyat kodeksining 97-moddasi 1-qismi (qasddan odam o‘ldirish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, u Jinoyat protsessual kodeksining 221-moddasi tartibida ushlangan.
Eslatib o‘tamiz, shu yilning avgust oyida Qarshi shahrida yana bir sportchi Elbek Rahimov o‘ldirilgandi.

В Ташкенте убили чемпиона мира по дзюдо и курашу Камолиддина Расулова
По данным Генеральной прокуратуры, 13 сентября в 21:30 часов в Учтепинском районе произошла ссора между 29-летним Камолиддином Расуловым и его 30-летним знакомым Ш.Т.
«Ш. Т. позвонил своему знакомому Камолиддину Расулову. Ранее мужчина приобрел у Расулова витамины Humo Trop, однако после приема у него ухудшилось здоровье. Он вызвал Камолиддина на встречу около дома в Учтепинском районе. В ходе встречи между ними произошел конфликт», - рассказали в ведомстве.
В результате Ш. Т. нанес спортсмену несколько ударов кухонным ножом и убил его. Мужчина был задержан в процессуальном порядке, правоохранители возбудили дело по статье 97 (умышленной убийство) Уголовного кодекса.
Сообщается, что подозреваемый в убийстве является чемпионом Узбекистана по национальной борьбе и дзюдо, а также племянником первого чемпиона мира по национальной борьбе Тоштемира Мухаммадиева.