Yosh aktrisa halok bo‘lgan YTH tafsilotlari ma’lum qilindi
Aktrisa Farangiz Rejametova 20-iyul kuni yo‘l-transport hodisasi oqibatida vafot etgani haqida xabar berilgan edi.
Toshkent shahar IIBB matbuot xizmati ushbu hodisa yuzasidan ma’lumot berdi. Xabar qilinishicha, aktrisa Farangiz Rejametovani Abdulla Qodiriy va Mahatma Gandi chorrahasidagi piyodalar o‘tish joyida «Mercedes-Benz» mashinasi urib ketgan. Mashinani 23 yoshli U.E. boshqarayotgan bo‘lgan. Hodisa 20 iyul kuni soat 21:15 atrofida sodir bo‘lgan.
Haydovchi jabrlanuvchini kasalxonaga olib borgan, ammo yo‘lda Farangiz olamdan o‘tgan.
Guvohlarning so‘zlariga ko‘ra, haydovchi tartibga solinmagan piyodalar o‘tish joyidan o‘tayotgan qizga yo‘l bermasdan, uni urib yuborgan. Jinoyat kodeksining 266-moddasi (Transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) 2-qismi bilan jinoiy ish qo‘zg‘atilgan.
1993 yilda tug‘ilgan Farangiz Rejametova Zulfiqor Musoqovning «Oyijon» filmida bosh rolda o‘ynagan. Shuningdek, u yana o‘nlab kino va seriallarda rol ijro etgan.

ГУВД раскрыло подробности гибели Фарангиз Реджаметовой в ДТП
Как сообщает ГУВД Ташкента, вчера, 20 июля примерно в 21:15 часов на перекрестке улиц А. Кадыри и М. Ганди на нерегулируемом пешеходном переходе автомобилем марки «Мерседес-Бенц» был совершён наезд на 25-летнюю Фарангиз. Водитель, управлявший данным автомобилем, 23-летний Улугбек Э. повез пострадавшую в больницу, но в дороге она скончалась.
По словам очевидцев происшествия, водитель иномарки не пропустил пешехода, переходившего проезжую часть по нерегулируемому пешеходному переходу.
По данному факту следственным отделом УКД ОВД Мирзо-Улугбекского района возбуждено уголовное дело по статье 266 ч. 2 («Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств») Уголовного кодекса Республики Узбекистан.