O‘zbekistonlik taniqli rejissyor otasi koronavirusdan vafot etganini ma’lum qildi
O‘zbekistonlik taniqli yosh rejissyor Sarvar Karimov otasi uyida bir hafta davolanib, koronavirusdan vafot etganini ma’lum qildi.
«Bugun dadam qazo qildilar. Koronavirusdan. Lekin tashhis qo‘yilmadi. Bir hafta uyda davoladik. 103 ga telefon qilsak, bemorning isitmasi bo‘lsa, kelolmaymiz deyishdi. Ularni ham tushunaman, na dorisi bor, na himoya vositasi. Rasmiy statistikaga ishonmang, o‘zingiz va yaqinlaringizni asrang.
Ishonmang, rasmiylarning barcha gapi yolg‘on. Ishonch raqamlariga telefon qilib tushib bo‘lmaydi, tushsangiz ham boshqa raqamni berib yuboradi. Biz dadamizga bir hafta tez yordam chaqirolmadik. Axiri o‘pkalariga o‘tib ketib, jonlari uzildi. 63 yoshda edilar. 10 kun avval soppa-sog‘ edilar.
Bu gaplarni yozishimdan maqsad – davlat yordamidan umidingizni uzing. Ko‘chaga chiqmang, ayniqsa, kattalarni ehtiyot qiling. Hozir butun oilamiz COVID-19 ga chalinganmiz (rasmiy). O‘zimizni o‘zimiz davolayapmiz, chunki boshqa iloj yo‘q. Duo qilinglar, tuzalib ketaylik. Alloh shifo bersin hammamizga» – deb yozdi Sarvar Karimov.

Режиссер Сарвар Каримов сообщил о смерти отца от коронавируса
Известный узбекский кинорежиссер Сарвар Каримов сообщил в Twitter о смерти отца от коронавирусной инфекции.
«Сегодня умер отец. От коронавируса. Но диагноз не был поставлен. Неделю мы лечили его дома. Когда звонили в 103, там говорили, что не смогут приехать, если у него температура. Я их тоже понимаю. У них ни лекарств, ни средств защиты. Не доверяйте официальной статистике, берегите себя и своих близких», — написал Сарвар Каримов.
«Не верьте официальным лицам, все их слова — ложь. На телефоны доверия дозвониться невозможно, а если дозвонишься, дают другой номер. Мы не могли вызвать скорую для отца всю неделю. В итоге болезнь перешла в легкие, и он скончался. Ему было 63 года. Десять дней назад он был полностью здоров», — отметил он.
«Цель написания этих слов — перестаньте надеяться на помощь государства. Не выходите на улицу, особенно берегите взрослых. Сейчас вся семья заражена COVID-19 (официально). Лечим себя сами, потому что другого выхода нет. Молитесь за нас, чтобы мы выздоровели», — написал Каримов.