Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalining 100 000-foydalanuvchisi maxsus sovg‘a bilan taqdirlanadi
Davlat xizmatlari markazlari orqali bugungi kunga qadar jismoniy va yuridik jaxslarga 500 mingga yaqin davlat xizmati ko‘rsatildi. Bu haqda «Xabar.uz»ga agentlik axborot xizmati xabar bermoqda. Bundan tashqari, jismoniy va yuridik shaxlar tomonidan Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali (my2.gov.uz) orqali jami 80 mingta davlat xizmatidan foydalanilgan.
O‘zbekiston Prezidentining «Davlat xizmatlari ko‘rsatish tizimini jadal rivojlantirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida»gi qaroriga muvofiq, fuqarolarga Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali orqali xizmatlardan foydalanishning qulayligi va ustunligini, jumladan, aholiga mazkur tartibni chuqur o‘rgatish orqali ularning Internet tarmog‘idan murojaat qilishini rag‘batlantirish amaliyotini joriy etilishi belgilangan.
Shu munosabat bilan Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali orqali davlat xizmatidan foydalangan 500 000 (besh yuz minginchi) foydalanuvchi O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Davlat xizmatlar agentligining maxsus sovg‘asi bilan taqdirlanadi.
Bundan tashqari, joriy yilning 8-dekabr kuniga qadar Internet tarmog‘ida Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali orqali davlat xizmatidan eng ko‘p foydalangan arizachi ham maxsus sovg‘a bilan taqdirlanadi.
Tanlovda g‘oliblar «Facebook» internet tarmog‘idagi «Davlat xizmatlari agentligi — Agentstvo gosudarstvennix uslug» sahifasida hamda agentlikning «Telegram»dagi rasmiy kanali orqali e’lon qilinadi.

100 000 получатель услуг Единого портала интерактивных государственных услуг получит специальный приз
Фотo: «Noi.md»
До сегодняшнего дня Центрами государственных услуг юридическим и физическим лицам было оказано около 500 000 услуг. Юридические и физические лица воспользовались 298 121 государственной услугой через Единый портал интерактивных государственных услуг (my2.gov.uz). Об этом «Xabar.uz» сообщили в пресс-службе Агентства государственных услуг.
Согласно Постановлению Президента Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по ускоренному развитию системы оказания государственных услуг» предусмотрено внедрение практики обязательного разъяснения работниками Центров государственных услуг гражданам об удобствах и преимуществах получения государственных услуг через Единый портал интерактивных государственных услуг Республики Узбекистан, в том числе детального обучения населения данному механизму в целях стимулирования их в дальнейшем к обращению через сеть Интернет.
В связи с этим, 500 000 (пятисот тысячный) получатель государственных услуг через Единый портал интерактивных государственных услуг (my2.gov.uz) будет награжден специальным призом Агентства государственных услуг при Министерстве юстиции Республики Узбекистан.
Кроме того, услугополучатель воспользовавшийся самым большим количеством услуг до 8 декабря через Единый портал интерактивных государственных услуг (my2.gov.uz), также будет награжден специальным призом Агентства государственных услуг при Министерстве юстиции Республики Узбекистан.
Победители конкурса будут объявлены в социальной сети «Facebook» на странице «Davlat xizmatlari agentligi-Агентство государственных услуг» а также по адресу «t.me/davxizmat» канала в «Telegram».