Abdulla Aripov boshchiligidagi O‘zbekiston delegatsiyasi Germaniyaga bordi
Bosh vazir Abdulla Aripov boshchiligidagi O‘zbekiston hukumati delegatsiyasi rasmiy tashrif bilan Germaniyada bo‘lib turibdi.
O‘zbekiston delegatsiyasi 1-mart, chorshanba kuni Berlin shahrida yuo‘lib o‘tgan ikki davlat Savdo-sanoat palatalari ishtirokida tashkil etilgan O‘zbekiston-Germaniya biznes-forumida ishtirok etdi.
Shuningdek, tadbirda rasmiylardan tashqari kompaniyalar rahbarlari hamda 400 dan ortiq ishbilarmon doira vakillari ham qatnashgan.
Qayd etilishicha, bugun, 2-mart kuni Gamburgda «O‘zbekiston iqtisodiyoti kuni» bo‘lib o‘tadi va unda O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vaxabov taqdimot qiladi.

Абдулла Арипов посетил Германию
Делегация правительства Узбекистана под руководством премьер-министра Абдуллы Арипова находится в Германии с официальным визитом.
Как сообщили в пресс-службе Торгово-промышленной палаты (ТПП) Узбекистана, 1 марта в Берлине состоялся узбекско-германский бизнес-форум, организованный при участии ТПП двух стран.
В нем приняли участие руководители ключевых министерств, ведомств, отраслевых объединений, торгово-промышленных палат, холдинговых компаний и более 400 представителей делового сообщества двух стран.
Сегодня, 2 марта, в Гамбурге пройдет бизнес-форум «День узбекской экономики», где со своим докладом выступит председатель Торгово-промышленной палаты Узбекистана Даврон Вахабов.