Apteka.uz sayti shifokorlar uchun maxsus aksiya e’lon qiladi
O‘zbekistonning eng taniqli farmatsevtika portali Apteka.uz bu yil saytning yangi versiyasini va farmatsevtlar bilan shifokorlar uchun bir qator foydali xizmatlarni ishga tushirdi. Portal 2020-yilda o‘zining 15 yilligini nishonlashi munosabati bilan shifokorlar uchun aksiya e’lon qiladi. Aksiya doirasida Sharm al-Sheyxga ikki kishilik sayohat yutish imkoniyati mavjud.
O‘z faoliyatini 2005-yilda boshlagan Apteka.uz portali farmatsevtika sohasi vakillari va shifokorlar uchun farmatsevtika sohasidagi asosiy ma’lumot manbai hisoblanadi. Hozirgi kunda portalda 6500ga yaqin turli xil mutaxassislikdagi shifokorlar ro‘yxatdan tgan, shuningdek 10 mingdan ortiq dorilar haqida ma’lumotlar berilgan. 2019-yilda portal jamoasi yangi veb-saytni, shuningdek farmatsevtika sohasi vakillari va shifokorlar uchun bir qator foydali xizmatlarni ishga tushirdi.
Ushbu xizmatlardan biri «e-Shifokor» – telegram bot shaklida yaratilgan shifokorlarning virtual yordamchisidir. Apteka.uz portali ushbu telegram botini o‘z telefoniga o‘rnatib, bir nechta savollarga javob bergan barcha shifokorlar orasida turistik yo‘llanmani o‘ynashni rejalashtirmoqda. Aksiya tafsilotlari bilan tanishish uchun telegram botga ulanish kerak. «e-Shifokor»ni shu yerda o‘rnatish mumkin.
Bepul bo‘lgan «e-Shifokor» xizmati O‘zbekiston shifokorlariga professional ma’lumotlardan istalgan joyda foydalanish imkoniyatini yaratadi. Respublikamiz shifokorlarida internetga ulangan kompyuter bo‘lmagan taqdirda ham, aksariyat shifokorlar Telegram messenjerli smartfonlarga ega. Shuning uchun «e-Shifokor» xizmati tibbiy xodimlar uchun foydali ma’lumotlarni, hatto respublikamizning eng chekka hududlarida ham taqdim etadi. «e-Shifokor» loyihasi dori-darmonlar, kasbiy tadbirlar haqidagi ma’lumot, hamda shifokorlar uchun ish takliflari to‘g‘risidagi ma’lumotlarni o‘z ichiga oladi. Yaqin kelajakda ushbu xizmatga shifokorlar uchun foydali bo‘lgan boshqa ma’lumotnomalarni qo‘shish rejalashtirilgan.
Ma’lumot uchun: Apteka.uz farmatsevtika portali «Salomatlik» mavzusida O‘zbekistonda eng ko‘p tashrif buyuriladigan sayt hisoblanadi. Yil davomida portal xizmatlaridan 2 milliondan ortiq kishi foydalanadi. Apteka.uz dori-darmonlar va boshqa tibbiy mahsulotlar, farmatsevtika kompaniyalari va O‘zbekiston farmatsevtika bozori to‘g‘risida, sohadagi mahalliy va xorijiy yangiliklar va boshqa ko‘plab ma’lumotlarni taqdim etadi.
2019-yildan boshlab Apteka.uz portali Amedia Online Group tomonidan boshqariladi. Ushbu korxona boshqaruvi ostida shuningdek Prom.uz savdo platformasi va boshqa loyihalar mavjud.

Портал Apteka.uz запустил новый сайт и объявил акцию для врачей
Старейший фармацевтический портал Узбекистана Apteka.uz в этом году запустил новую версию сайта и несколько полезных сервисов для фармацевтов и врачей, а в 2020 году отметит свой пятнадцатилетний юбилей. В честь этого Apteka.uz запускает акцию для врачей, в рамках которой, разыграет туристическую путевку на двоих в Шарм-эль-Шейх.
Фармацевтический портал Apteka.uz уже более 14 лет является основным источником информации о фармацевтическом рынке и лекарственных препаратах для представителей фарминдустрии и врачей. В базе портала Apteka.uz, на данный момент, зарегистрировано около 6500 врачей различных специальностей со всей республики, а также представлена информация о более чем 10 тысяч наименований препаратов. команда портала в 2019 году запустила новую версию сайта Apteka.uz, а также ряд полезных сервисов для представителей фармацевтической индустрии и врачей.
Таким сервисом недавно стал виртуальный помощник врача «e-Shifokor», специально разработанный в форме телеграм бота. Администрация портала Apteka.uz планирует разыграть туристическую путевку среди всех врачей Узбекистана, которые установят у себя в телефоне данный телеграм бот и ответят на несколько вопросов. C более подробной информацией о сроках и условиях акции можно можно ознакомится установив телегам бот. Установить «e-Shifokor» можно здесь.
Сервис «e-Shifokor» предназначен для того чтобы дать врачам Узбекистана доступ к самой актуальной профессиональной информации даже в полевых условиях. Так как, в отличии от компьютера с доступом к интернету, у большинства врачей есть смартфон с мессенджером Телеграм, сервис «e-Shifokor» поможет сделать доступной полезную информацию для врачей, даже из самых отдаленных частей нашей республики. Сервис включает в себя разделы со справочной информацией о лекарственных препаратах, информацию о профессиональных мероприятиях, а также о вакансиях для врачей. В ближайшем будущем планируется добавлять в сервис и другие полезные для врачей справочники.
Справка. Фармацевтический портал Apteka.uz является самым посещаемым сайтом в Узбекистане в тематике «Здоровье». В течении года порталом пользуются более миллиона уникальных пользователей. Портал предоставляет информацию о лекарственных препаратах и другой медицинской продукции, о фармацевтических компаниях и фармацевтическом рынке Узбекистана, местных и зарубежных новостях в фармацевтике и многое другой.
С 2019 года управлением портала Apteka.uz занимается компания «Amedia Online Group», которая также управляет такими проектами как торговая площадка Prom.uz и другими сайтами.