AQShda yo‘lga sochilgan pullar sabab bir nechta YTH sodir bo‘ldi
AQShning Nyu-Jersi shtatida inkassator mashinasidagi pullar yo‘lga sochilib ketgan. Bu bir nechta yo‘l transport hodisasiga olib keldi, deb xabar bermoqda «Korrespondent.net».
Sharqiy Ruterford okrugi politsiya boshqarmasi matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, YTH avtomobil haydovchilari chetga o‘tmasdan pullarni yig‘ish uchun yo‘lning o‘rtasida to‘xtashgani sabab sodir bo‘lgan.
Shuningdek, hodisa sabab Nyu-York yaqinida katta tirbandlik yuzaga kelgan.
«Gothamist» portalining xabar qilishicha, pullar «Brink’s» kompaniyasiga tegishli inkassator mashinasidan tushib ketgan. Sochilib ketgan pullarning aniq miqdori ma’lum qilinmagan.
Hodisadan so‘ng bir necha kishi pullarni qaytarish uchun politsiyaga qo‘ng‘iroq qilgan. Huquq-tartibot organlari boshqa odamlarni ham pullarni qaytarishga chaqirgan.

В США произошел ряд ДТП из-за денег, выпавших на трассу
В американском штате Нью-Джерси денежные купюры, выпавшие на трассу из инкассаторской машины, привели к нескольким авариям. Об этом сообщает «Корреспондент.net».
По информации пресс-службы полицейского управления округа Восточный Рутерфорд, ДТП случились из-за того, что водители автомобилей, не съезжая на обочину, останавливались чтобы собрать лежащие на асфальте деньги.
Также в управлении отметили, что из-за ситуации неподалеку от Нью-Йорка возникли серьезные пробки.
После инцидента несколько человек позвонили в полицию, чтобы вернуть найденные на дороге денежные средства. Правоохранители призвали других участников происшествия связаться с ними для возвращения денег.
​По данным портала «Gothamist», деньги выпали из инкассаторской машины компании «Brink's». О точной сумме, которая выпала из автомобиля, не сообщается.