Ayollar oyoq kiyimini o‘g‘irlashda gumonlanuvchi shaxs qo‘lga olindi
Chilonzor tumani ichki ishlar organlariga 39 yoshli Zafar X. murojaat qilib, «Do‘stlik» bozori yaqinida joylashgan omborxonadan mol o‘g‘irlanganligini ma’lum qildi.
Toshkent shahar IIBB xabariga ko‘ra, mazkur fakt asosida O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169 moddasi («O‘g‘rilik») bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atilgan.
Tergov tadbirlari davomida 9-yanvar kunidan 15-yanvarga qadar noma’lum shaxs kalit tanlash yo‘li bilan omborxonaga kirib, jami 40.590.000 so‘mlik 312 juf ayollar oyoq kiyimini o‘g‘irlab ketganligi ma’lum bo‘ldi.
Ko‘rilgan choralar natijasida gumonlanuvchi aniqlanib, «Do‘stlik» bozori ishchisi 27 yoshli Latif B. qo‘lga olindi. Tergov davom etmoqda.

Мужчина украл 312 пар женской обуви со склада рынка «Дустлик» в Ташкенте
В Ташкенте мужчина украл 312 пар женской обуви общей стоимостью 40 млн 590 тысяч сумов со склада рынка «Дустлик». Об этом сообщает пресс-служба ГУВД города Ташкента.
В органы внутренних дел Чиланзарского района обратился 39-летний Зафар Х. и сообщил о краже товара со склада, расположенного неподалеку от рынка «Дустлик», говорится в сообщении.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по статье 169 («Кража») Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В ходе следственных мероприятий было установлено, что в период с 9 по 15 января неизвестный путем подбора ключей проник на склад и украл 312 пар женской обуви общей стоимостью 40.590.000 сумов.
В результате принятых мер был установлен и задержан подозреваемый в краже. Им оказался работник рынка «Дустлик» 27-летний Л. Б. Следствие продолжается.