Ijtimoiy tarmoqlarda go‘yoki ommaviy mushtlashuv bo‘lganligi haqidagi xabar tarqalib, turli muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. Mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB quyidagilarni ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, joriy yilning 28 fevral kuni taxminan soat 22.00 larda Yakkasaroy tumanidagi internet klublaridan birida, 2002 yilda tug‘ilgan A.B. va tanishi 2002 yilda tug‘ilgan M.A. o‘zaro gap talashib qolganligi sababli ular o‘rtasida janjal kelib chiqqan. Natijada fuqaro M.A. tan jarohati olib, kasalxonaga murojaat qilgan.
Mazkur holat yuzasidan Yakkasaroy tumani IIO FMB tomonidan tergovga qadar tekshiruv o‘tkazilmoqda. Natijasi bo‘yicha qonuniy qaror qabul qilinishi ta’minlanadi, deyiladi xabarda.

В ГУВД прокомментировали сообщения о массовой драке в Ташкенте
В социальных сетях распространилось сообщение о массовой драке в Ташкенте. В ГУВД города Ташкента прокоментировали инцидент.
Сообщается, что 28 февраля примерно в 22.00 часов в одном из интернет-клубов в Яккасарайском районе между А.Б. 2002 г.р. и его знакомым М.А. 2002 г.р. произошла ссора, переросшая в драку. В результате чего М.А. получил телесные повреждения и обратился в больницу.
На данный момент УКД ОВД Яккасарайского района проводится доследственная проверка, по результатам которой будет принято законное решение.