Bugun, 12-may kuni Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi Siyosiy kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi.
Majlisda muddatidan ilgari o‘tadigan prezidentlik saylovida O‘zLiDePning ishtiroki va partiyaning navbatdagi S’yezdida partiyadan ko‘rsatiladigan nomzod masalasi muhokama qilindi.
O‘zLiDeP Siyosiy kengashi a’zolari Shavkat Miromonovich Mirziyoyev nomzodini O‘zbekiston Respublikasi Prezidentligiga ko‘rsatish masalasini navbatdagi partiya S’yezdi muhokamasiga kiritilishini bir ovozdan qo‘llab-quvvatladilar.

УзЛиДеП выдвинула кандидатом в президенты Шавката Мирзиёева
Политический совет Либерально-демократической партии Узбекистана (УзЛиДеП) 12 мая одобрил кандидатуру Шавката Миромоновича Мирзиёева для рассмотрения на предстоящем съезде по выдвижению кандидата для участия в досрочных выборах главы государства 9 июля. Об этом сообщила пресс-служба партии.
На заседании говорилось, что за последние несколько лет под руководством действующего президента, который в 2016 и 2021 годах также выдвигался от УзЛиДеП, достигнуты успехи в разных сферах.
Напомним, что Экологическая партия выдвинула своего лидера Абдушукура Хамзаева, Народно-демократическая партия — Улугбека Иноятова, Социал-демократическая партия «Адолат» — Робахон Махмудову.