Shavkat Mirziyoyev Erdo‘g‘onni Turkiya prezidentligiga saylangani bilan tabrikladi
24-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Turkiya Respublikasi Prezidenti Rejep Toyyip Erdo‘g‘on bilan telefon orqali muloqoti bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Prezident matbuot xizmati xabar berdi.
Suhbat boshida Davlatimiz Rahbari Rejep Toyyip Erdo‘g‘onni Turkiya Respublikasi Prezidenti lavozimiga saylangani munosabati bilan samimiy tabriklab, unga katta muvaffaqiyatlar tiladi.
O‘zbekiston-Turkiya ko‘p asrlik do‘stlik va strategik sheriklik munosabatlari bugungi kunda yuqori sur’atlar bilan rivojlanayotgani va mustahkamlanib borayotgani chuqur mamnuniyat bilan alohida qayd etildi.
Davlatlar rahbarlari, shuningdek, mamlakatlarimiz o‘rtasidagi keng qamrovli va ko‘p qirrali hamkorligi, mintaqaviy va xalqaro ahamiyatga molik dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashdilar.
Muloqot so‘ngida O‘zbekiston Respublikasi va Turkiya Respublikasi Prezidentlari barcha sohalarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni izchil rivojlantirishga tayyor ekanliklarini yana bir bor bildirdilar.
Eslatib o‘tamiz, 24-iyun bo‘lib o‘tgan saylovlarning dastlabki natijalarida Rajab Toyyip Erdo‘g‘on yetakchilik qilayotgan edi.

Шавкат Мирзиёев поздравил Эрдогана с избранием на пост Президента
24 июня состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Турецкой Республики Реджепом Тайипом Эрдоганом. Об этом сообщает Пресс служба Президента.
В начале беседы глава государства сердечно поздравил Реджепа Таййип Эрдогана с избранием на пост Президента и пожелал ему огромных успехов.
С глубокой удовлетворенностью было отмечено, что многовековые дружественные связи и стратегическое партнерство между Узбекистаном и Турцией на сегодняшний день развиваются и укрепляются ускоренными темпами.
Главы государств также обменялись мнениями по широкомасштабному и многоплановому сотрудничеству между нашими странами, актуальным вопросам регионального и международного значения.
В завершении Президенты еще раз подтвердили готовность к последовательному развитию взаимовыгодного сотрудничества во всех сферах.