Bir necha o‘n yillik sog‘lom va Toshkent shahri chiroyiga chiroy bag‘ishlab turgan daraxtlarning ayovsiz kesib tashlanayotganiga keskin barham berish maqsadida mas’ul boshqarma va tashkilotlar Toshkent shahar hokimligi tomonidan qattiq ogohlantiriladi, javobgarlikkacha tortish choralari ko‘riladi. Bu haqda Toshkent shahar hokimligi axborot xizmati xabar berdi.
Shu munosabat bilan Toshkent shahar hokimi poytaxt aholisiga ushbu tartibsizliklarga uch kun ichida barham berilishi va bunday noqonuniy harakatlarga chek qo‘yilishini shaxsan o‘zi nazoratga olishini bildirdi.
Biror joyda daraxt kesilayotganda befarq bo‘lmagan shahar aholisi buning oldini olish maqsadida Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi ishonch telefoniga 277-75-43 yoki Ichki ishlar idoralariga 233-71-47, 233-49-46 qo‘ng‘iroq qilishlari so‘raladi.

Хоким Ташкента устранит истребление деревьев в течение трех дней
Исполняющий обязанности хокима города потребовал положить конец незаконной вырубке деревьев и взял этот вопрос под личный контроль. Он сделал официальное заявление касательно незаконной вырубки деревьев и отметил, что беспорядки, связанные с незаконным истреблением многолетних деревьев, будут устранены в течение трех дней. Об этом сообщила пресс-служба Ташкентского хокимията.
Кроме того, хокимият призывает всех неравнодушных граждан при обнаружении случаев незаконного сруба деревьев звонить по телефонам доверия Госкомэкологии (277-75-43) или в ГУВД (233-71-47)(233-49-46).