Toshkentning Yangihayot tumani «Yangi turmush» mahallasida Megapolic Building kompaniyasi tomonidan 2021 yilda foydalanishga topshirilgan yangi turar joy binosining tomida noqonuniy qurilish aniqlandi. Bu haqda O‘zbekiston Qurilish vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
Xabarda qayd etilishicha, mazkur uyga xizmat ko‘rsatuvchi boshqaruv tashkilotlarining bir necha bor ogohlantirishlari ham mulkdorlarni ushbu fikrdan qaytarmagan.
Mulkdorlarga nisbatan ma’muriy chora ko‘rilib, noqonuniy qurilmalarni 15 kun ichida bartaraf etish bo‘yicha ko‘rsatmalar berilmoqda. Mulkdorlar ko‘rsatmalarga amal qilmagan taqdirda, jinoiy javobgarlikka tortiladi.

В Ташкенте мужчина построил дом на крыше новостройки (фото)
В Янгихаётском районе Ташкента в махалле «Янги турмуш» на крыше новостройки, сданной в 2021 году компанией Megapolic Building, обнаружена незаконная постройка. Об этом сообщила пресс-служба Министерства строительства Узбекистана.
В сообщении говорится, что «неоднократные предупреждения компании, управляющей данным домом, не смогли повлиять на решение собственников».
На владельца постройки наложен штраф. Выдано предписание о сносе строения в течение 15 дней. В случае игнорирования предписания владелец будет привлечён к уголовной ответственности.